Ekonomika

VW zastavuje výrobu v závode na Slovensku

BRATISLAVA – Skupina Volkswagen zastavuje výrobu v závode v Bratislave na Slovensku, ktorý vyrába modely VW, Porsche, Audi, Škoda a Seat a diely Bentley.

Krok VW prichádza po tom, čo Slovensko kvôli pandémii koronavírusu vyhlásilo núdzový stav.

Slovenský premiér Peter Pellegrini v nedeľu uviedol, že v závode VW, ktorý je najväčším zamestnávateľom v súkromnom sektore v kraji, je možný prípad koronavírusu.

VW nekomentoval, či je to tak.

„Dúfali sme, že sa situácia ohľadom koronavírusu cez víkend upokojí, ale nestalo sa tak,“ uviedol vo vyhlásení predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg, ktorý komentoval všeobecné šírenie epidémie.

Bratislavská fabrika vyrába veľké SUV Porsche Cayenne, VW Touareg a Audi Q7, ako aj nápravy a podlahové dosky pre miniautá VW Up, Škoda Citigo a Seat Mii a Bentley Bentayga.

Slovensko minulý týždeň zaviedlo hraničné kontroly, zastavilo medzinárodné cestovanie do az krajiny a zatvorilo školy spolu so športovými, rekreačnými a zábavnými centrami.

Krajina s 5,5 milióna obyvateľov má 61 potvrdených prípadov koronavírusu, čo je o 17 viac ako v predchádzajúci deň. V krajine neboli hlásené žiadne obete.

K tejto správe prispela agentúra Reuters

READ  bne IntelliNews - Ukazovatele ekonomického sentimentu strednej a východnej Európy klesajú uprostred polykríznych problémov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close