Svet

Výboj tepelnej elektrárne hrozí požiarom

Tepelná elektráreň v južnom Turecku v Egejskom mori bola v stredu odstavená z prevádzky, pretože ho ohrozoval takmer týždeň horiaci oheň.

Tímu AFP sa podarilo vidieť hasičov, políciu a obyvateľov, ktorí utekali, keď plamene zachvátili obvod závodu pri meste Milas. Miestni predstavitelia predtým tvrdili, že vodíkové nádrže slúžiace na chladenie palivovej a uhoľnej elektrárne boli vyprázdnené a naplnené vodou. Obrázky, ktoré nahral starosta Milasu Mohammad Dokat, znázorňovali násilný požiar pri dverách továrne. „Rastlina je v procese úplnej evakuácie,“ uviedol na Twitteri pán Togot.

Plamene, ktoré na južnom pobreží Turecka trvajú už viac ako týždeň, zabili najmenej osem ľudí a zničili státisíce akrov lesa. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vo večernom televíznom rozhovore priznal, že závodu „hrozí zničenie požiarom“.

Tepelná elektráreň v južnom Turecku v Egejskom mori bola v stredu zatvorená po tom, ako ho ohrozil takmer týždeň horiaci oheň. Tím AFP videl, ako z oblasti utekajú hasiči, polícia a obyvatelia. Z elektrárne, neďaleko mesta Milas. Miestni predstavitelia už skôr poznamenali …

READ  Rozhodnutia Európskej komisie pre sociálne práva v oblasti zdravia, sociálneho zabezpečenia a sociálneho zabezpečenia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close