Veda

Vyhorenie lekárov dosiahlo alarmujúcu úroveň, zistil nový výskum

Lekári boli neúmerne zasiahnutí v počiatočných štádiách pandémie. Zatiaľ čo pohotovostní lekári a rodinní lekári pracovali 24 hodín denne a neustále boli vystavení COVID-19, mnohí lekári v iných špecializáciách dokázali osloviť svojich pacientov prostredníctvom telehealth stretnutí a tráviť viac času s ich rodinami. V kombinácii s možným optimizmom, že to najhoršie z pandémie je za nami, nárast práce na diaľku môže vysvetliť, prečo miera emocionálneho vyčerpania medzi lekármi skúmanými v polovici 2020-tych rokov od začiatku prieskumu v roku 2011 bola vlastne Prečo klesla na najnižšiu úroveň ?

Najnovší prieskum však dva a pol roka po pandémii poukázal na celkový pokles duševného zdravia.

Prieskum tiež naznačil, že niektorí lekári boli vystavení vyššiemu riziku popálenín, vrátane lekárov urgentnej medicíny, rodinného lekárstva a pediatrie, ako aj ženských lekárov vo všeobecnosti. Dr Schnafelt povedal, že to môže byť spôsobené nedostatkom služieb duševného zdravia. „Má 10 minút na to, aby sa postaral o svojich pacientov. Neexistuje žiadny psychiater ani lekár, ktorý by ich odporučil, pretože náš systém zdravotnej starostlivosti je preťažený,“ povedal.

Nárast syndrómu vyhorenia je s najväčšou pravdepodobnosťou zmesou nových problémov a exacerbácií starých problémov, hovorí Dr. Povedal Shanafelt. Napríklad vysoký počet správ, ktoré lekári dostávali o elektronických zdravotných záznamoch pacientov. úzko spojené Na zvýšenie vyhorenia pred pandémiou. Po pandémii sa počet správ pacientov prichádzajúcich do košíkov lekárov, uzavretý systém zasielania správ v zdravotníctve, vzrástol o 157 percent,

A lekári poukazujú na politizáciu vedy, nedostatok pracovných síl a odsudzovanie zdravotníckych pracovníkov ako na dôležité otázky. 23 percent lekárov v prieskume zverejnenom v roku 2021 informovaný o Byť šikanovaný, šikanovaný alebo obťažovaný vašimi pacientmi v práci za posledný rok.

Dr. Sexton pokračoval: „V optimistickom duchu vieme, že existujú jednoduché zásahy, ktoré môžu mať rovnako pozitívny vplyv na pohodu ako negatívny vplyv pandémie. Takže áno, počas pandémie sú veci horšie.“ Ale nie sú také zlé, aby sme nevedeli, ako to opraviť.“

READ  Čo sa stalo so všetkými supermasívnymi čiernymi dierami? Astronómovia prekvapili dátami z webu

Doktor West, ktorý skúmal, ako sa vysporiadať s syndrómom vyhorenia medzi zdravotníckymi pracovníkmi, povedal, že „všetky riešenia idú po spoločnej ceste“: zapájajú ľudí do ich najzmysluplnejších aktivít.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close