Zábava

Výmenné programy hľadajú rodiny z Vermontu, aby mohli po pandémii hostiť zahraničných študentov

Obyvatelia Stowe Mirjam a Michael McCormackovi budú túto jeseň rodinou nemeckého výmenného študenta. Táto rodinná fotografia bola urobená minulý rok na ich 17. výročie svadby po výstupe na Spruce Peak v Stow. Na snímke zľava ich deti Ella, 14; Jakub, 15; Skylar, 9; a Brookie, vtedy 12-ročná. Fotografia s láskavým dovolením

Mirjam McCormack prišla do Utahu ako výmenná študentka zo Slovenska, keď mala 17 rokov.

V tom čase maturantovi na strednej škole McCormackovi chýbala rodina, no povedal, že mal jedinečnú skúsenosť s hostiteľskou rodinou, ktorá ho privítala, čelila výzvam a pomohla mu prihlásiť sa na vysokú školu.

McCormack, ktorá teraz žije v Stowe a má štyri deti, udržiavala roky v kontakte so svojou hostiteľskou rodinou. „Stále ich nazývame našimi bratrancami z Utahu, keď ich navštívime, a deti majú úžasné puto,“ napísala v e-maile.

Túto jeseň sa McCormack teší, že vo svojom dome a rodine privíta študenta medzinárodného výmenného pobytu – Johannesa, 16-ročného študenta strednej školy v Nemecku.

„Naše deti poznajú môj príbeh a sú tak nadšené, že sa stretnú s ďalším statočným študentom, ktorý je ochotný opustiť svoju vlastnú rodinu, aby s nami zažili Vermont. Tešia sa, že majú ‚nového súrodenca‘,“ povedal McCormack.

Ale zoznam čakateľov na študentov, ktorí hľadajú hostiteľské rodiny, je dlhý, povedala Megan Fahey, severovýchodná koordinátorka pre International Experience, jedna z niekoľkých organizácií, ktoré takéto výmeny vo Vermonte uľahčujú.

Pretrvávajúce účinky blokád Covid-19 a pokračujúci vplyv pandémie zaťažujú systém, povedal.

„Tento rok sme mali značný počet študentov pozastavených, ich papierovanie sa zastavilo kvôli Covidu, takže sa zdvojnásobujeme a strojnásobujeme,“ povedal Fahey. „Niektorí ľudia čakajú rok a pol alebo dva roky, kým sa sem dostanú.“

Tento rok musí International Experience prijať 80 študentov do 31. augusta, pričom najmenej 10 požaduje Northeastern.

Patrí medzi ne 14-ročný Anton zo Španielska, ktorý má rád golf, turistiku, plachtenie a sledovanie televíznych relácií ako „Priatelia“; Marie, 14-ročná Nemka, má rada volejbal, roztlieskavačky, domáce zvieratá a „spoznávanie skutočného amerického života“. A Khan, 14-ročný švajčiarsky rodák, ktorý rád varí, kreslí a pláva a ktorého otec sa zúčastnil výmenného programu, podľa životopisu, ktorý zdieľal Fahey.

READ  Divadlá na Slovensku mohli po uvoľnení blokovacích opatrení opäť otvoriť

„Dúfam, že táto skúsenosť zmení môj život,“ napísal Khan vo svojom životopise.

Študenti si zvyčajne prinášajú vlastné zdravotné poistenie a peniaze na školské a osobné výdavky. Spoločnosti pomáhajú zjednodušiť formality, ako sú víza, cestovanie, otázky zodpovednosti a poskytujú ďalšiu podporu.

Hostiteľské rodiny nedostávajú zaplatené, ale majú prístup k výhodám – napríklad ich deti v stredoškolskom veku sa kvalifikujú na ročné ponorné programy v Španielsku a Nemecku prostredníctvom medzinárodných skúseností, zvyčajne nasledujúce leto, povedal Fahey.

Tak ako mnoho iných sektorov, aj tranzitné programy sa počas pandémie zastavili. Fahey povedal, že v roku 2019 nemajú žiadne pracovné miesta a minulý rok iba dve. Teraz, keď sa k účasti prihlásilo viac zahraničných študentov, povedal Fahey, snažia sa nájsť dobrovoľnícke rodiny. Skladateľ oni.

Podľa ročných údajov poskytnutých Úradom pre vzdelávanie a kultúru Ministerstva zahraničných vecí USA počet hosťujúcich výmenných študentov v Novom Anglicku v roku 2020 klesol, ale zdá sa, že oproti minulému roku sa opäť zvýšil. Vo Vermonte bolo v roku 2020 umiestnených 21 stredoškolských študentov, čo je výrazný pokles oproti 96 študentom umiestneným v roku 2019. Minulý rok však tento počet vzrástol na 92 ​​študentov v celom štáte. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne údaje za rok 2022.

Najmenej tri miestne sprostredkovateľské agentúry povedali VTDigger, že tento rok bolo ťažké nájsť hostiteľské rodiny.

„Je pravda, že v tomto biznise v týchto dňoch všetci bojujeme. Ale nájsť milujúce rozšírené rodiny nie je nikdy ľahké,“ povedal Miloš Prokič, prevádzkový riaditeľ Medzinárodnej študentskej výmeny v New Yorku, ktorá minulý rok vyslala do Vermontu 10 študentov.

„Určite chceme, aby to bol skvelý štát, a myslím si, že deti, ktoré milujú lyžovanie a zimné športy a chcú stráviť nejaký čas vo Vermonte,“ povedal.

READ  Odporúčalo sa päť zaznamenaných animovaných prvkov

Požiadať niekoho, aby vzal mladého človeka na semester alebo rok, je vždy ťažké, povedal Prokic. Zahoďte obavy spôsobené pandémiou, ako je medzinárodné cestovanie, komplikované papierovanie, inflácia, finančné boje a mzdové stimuly – a niet divu, že hostiteľských rodín je tento rok nedostatok.

Hostiteľské rodiny sú väčšinou dobrovoľníci a využívajú široké spektrum tradičných a netradičných rodín, prázdnych rodičov, osamelých rodičov, slobodných jednotlivcov, párov rovnakého pohlavia alebo dôchodcov. Pokiaľ je hostiteľská rodina ochotná poskytnúť milujúci domov, hosťa alebo hostiteľského súrodenca podobného veku a pohlavia, stravu a miestnu dopravu, môžu sa prihlásiť.

„Žiadna rodina nie je príliš veľká alebo príliš malá, príliš nudná alebo príliš zaneprázdnená,“ povedal Fahey. „Vždy rád zdôrazňujem, že sme organizácia zameraná na vzťahy, pretože si myslíme, že vytvorením týchto spojení po celom svete môžeme urobiť svet lepším miestom.“

Študent Oscar z Nemecka ide vo februári lyžovať do Boltonu so svojou hostiteľskou rodinou v South Burlington (LR) Miou (12), Ellou (9) a rodičmi Debbie a Johnom Denkmanovými. Pridaná fotografia.

Oskar, 17-ročný výmenný študent z Nemecka minulý školský rok, mal zoznam vecí, ktoré chcel v Amerike zažiť, napríklad vyskúšať plavák na koreňové pivo. Plavák sa mu príliš nepáčil, no vďaka svojej hostiteľskej rodine si ho mohol odškrtnúť zo zoznamu.

Deborah a John Denkmanovci zo South Burlington, ktorí sa práve vrátili z výletu do Nemecka, povedali, že chcú Oscara. „Zdalo sa, že sa k nám presne hodí,“ napísala Deborah e-mailom. Ich tri deti sa tešili z prítomnosti „veľkého brata“ a teraz, keď je späť v Nemecku, im chýba.

Príjem je bohatý, to je dôvod, prečo ľudia Milujem program, povedal Prokic. Náklady „nie sú nulové“, ale sú „obrovské“ alebo „nemožné,“ povedal a povzbudil rodiny. Prihlásiť Se.

„Ľudia to robia už roky a výhody sú nekonečné – vaše deti uvidia deti zo zahraničia, vaša rodina získa ďalšieho člena rodiny, všetko učenie, ktoré sa deje, a spokojnosť zo zdieľania kultúr,“ povedal.

READ  Slovenský minister zdravotníctva Marek Krazi rezignoval uprostred ruského očkovacieho sporu

McCormack zo Stowe stále rada spomína na svoje skúsenosti z výmenného pobytu.

„Moja rodina z Utahu pri mne stála po celý čas a ich domov bol vždy plný lásky a bol mi otvorený,“ povedala. „Mám rodinu v Amerike, a aj keď je celá moja rodina stále v Európe, kvôli nim sa v Amerike necítim ako úplne cudzinec.“

Jeho rodina sa teší na stretnutie s Johannesom, ktorý dúfa, že ho budú zaujímať mnohé z aktivít, ktoré jeho deti milujú – futbal, basketbal, bejzbal, lakros, lyžovanie, turistika, cyklistika, jazda na koni, plávanie a ďalšie.

„Milujeme deti a dúfame, že ho budeme mať ako celoživotného priateľa,“ povedala.

Ak chcete mať prehľad o novinkách v oblasti vzdelávania vo Vermonte, prihláste sa tu, aby ste dostali týždenný e-mail so všetkými správami VTDigger o vysokoškolskom vzdelávaní, programoch v ranom detstve a politike vzdelávania K-12.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close