Veda

Vypuknutie koronavírusu zasiahlo námorné lodenice v Maine

Prepuknutie choroby koronavírus v Námorná lodenica v Portsmouthe vyšetruje Maine Centrum pre sledovanie chorôb.

Počas a brífing médií tento týždeň, Maine CDC Riaditeľ Dr. Nirav Shah uviedol, že od štvrtka bolo potvrdených 18 nových prípadov u pracovníkov námornej lodenice v Portsmouthe. Asi 13 z tých jedincov, ktorí mali pozitívny test na nový koronavírus, sú obyvatelia štátu Maine, štyria sú z New Hampshire a jeden z Massachusetts, uviedol.

Námorná lodenica v Portsmouthe (PNS), často nazývaná Portsmouthský námorný dvor, je lodenica námorníctva Spojených štátov nachádzajúca sa v Kittery na južnej hranici Maine neďaleko mesta Portsmouth, uviedol riaditeľ CDC NH Maine vo štvrtok v mieste vypuknutia nákazy. koronavírus, kde sa vyskytlo 18 potvrdených prípadov.
(iStock)

„Jedným zo spojení, ktoré sme identifikovali a ktoré mohlo spôsobiť toto prepuknutie choroby, je skupina jednotlivcov, ktorí spoločne cestovali zo Sanfordu do námornej lodenice,“ uviedol Shah.

„Došlo k dochádzajúcej dodávke, kde sa zdalo, že deväť osôb v tejto dodávke často jazdilo spoločne,“ pokračoval Shah. „Sedem z deviatich osôb, ktoré sú súčasťou dochádzajúcej karavany, malo pozitívny test.“

VÝPLATY KORONAVÍRUSOV NA HLAVNÝCH FARMÁCH ČERSTVÝCH JARNÝCH ZARIADENÍ POĽA POĽNOHOSPODÁRSKEHO SPOLOČENSTVA POČAS SEZÓNY ÚRODU

Shah uviedol, že z 18 osôb, ktoré uzavreli zmluvu s COVID-19, najmenej dvaja nie sú zamestnancami lodenice, ale sú to „blízke kontakty so zamestnancami lodenice v domácnosti“.

HLAVNÁ NEMOCNICA VIDÍ KORONAVIRUSOVÝ ZDROJ PO NÁVŠTEVNÍKOCH, KTORÉ SA NAUČÍ O POZITÍVNYCH VÝSLEDKOCH TESTU POČAS VÝLETU

Predpokladá sa, že jeden jedinec nepracuje alebo nedochádzal s ostatnými 17 pozitívnymi osobami. Zdravotnícki úradníci vyšetrujú, či ide o náhodný nález.

„Je bežnou otázkou, s ktorou sa stretávame, či je jednotlivec náhodou niekto, kto je zistený, alebo je súčasťou ohniska, ktoré vidíme,“ uviedol Shah.

READ  Fotograf Capture Eerie a Majestic Sky „Medúza“ počas búrky

Maine CDC spolupracuje s námornou lodenicou na vyšetrení ohniska nákazy a na zaznamenaní prenosových schém.

Od štvrtka hlásila Maine asi 4 962 prípadov nového vírusu. Počet úmrtí zostal podľa Mainesovho CDC nezmenený na úrovni 138.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close