Ekonomika

Výrobné ceny Slovenska sa v júni zvýšia

Regionálne dnes

Piatok 30. júla 2021, 11:30

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Podľa stredajších údajov Slovenského štatistického úradu (SÚSR) slovenský index výrobných cien (PPI) v júni vzrástol o 5,6%, v máji sa zvýšil o 4,9%.

Ceny na domácom trhu v júni medziročne vzrástli o 3,6% po 3,5% zvýšení v predchádzajúcom mesiaci.

Ceny ťažby a dobývania sa v júni zvýšili o 5,6% a výrobné ceny o 4,8%. Ceny dodávok elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu sa zvýšili o 1,2% a ceny dodávok vody o 6,9%.

Výrobné ceny v júni medzimesačne vzrástli o 0,4% po 1,6% v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte budapeštiansky obchodný vestník

Urobiť časopis hodným mena je drahý biznis. Obchodné správy, spolupracujúce s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdu, presnosť a bez strachu a láskavosti.

Novinové spoločnosti na celom svete majú problém nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vyniknúť bez toho, aby bola ohrozená ich výkonnosť. V poslednej dobe niektorí ľudia testovali myšlienku zapojenia svojich najdôležitejších partnerov, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, pomôžte nám dodať potrebnú kvalitnú obchodnú žurnalistiku. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete zasielať svoje príspevky.

READ  Toto je krajina s najvyšším priemerným čistým príjmom – 24/7 Wall St.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close