technológie

Vyskúšali sme užitočný technologický pár. Uľahčí to čistenie vášho domu

Každý to asi vie. Po náročnom pracovnom dni je upratovanie domu alebo bytu pre veľa ľudí poslednou vecou, ​​ktorú chcú urobiť vo svojom „voľnom čase“. V mnohých situáciách však môže byť inteligentný pár od výrobcu iRobotu štipkou pomoci, a hoci napríklad prach z regálov vám neunikne, stojí za zváženie.

Dostali sme ruky do špičkového radu vysávača robotov iRobot Roomba i7 + a jeho malého kolegu vo forme metly Braava jet m6, ktorú sme v posledných mesiacoch dôkladne otestovali. Ako môžu spolupracovať, čo ponúkajú a čo vidíme v malých medzerách?

Pomocný tichý vysávač

Vysávač Roomba i7 + prináša niekoľko dôležitých vylepšení v porovnaní s modelom Roomba 980, z ktorého vychádza novinka. Model používa dve gumené kefy určené pre rôzne povrchy, ktoré dokážu vyčistiť nielen tvrdé podlahy, ale aj koberce. Vysávač automaticky nastavuje zdvih čistiacej hlavy, aby sa zabezpečil stály kontakt s povrchom.

Jedna kefa uvoľňuje nečistoty a druhá, ktorá sa otáča v opačnom smere, ich zdvíha. Gumové kefy sa lepia na podlahu a odstraňujú všetko od jemného prachu po vlasy a hrubé nečistoty vo forme drobčekov alebo kameňov.

Okrúhly a elegantný vzhľad a kompaktné rozmery zaručujú, že sa robot dokáže prispôsobiť aj pod televíznym nábytkom, napríklad pod stoličkami, a vďaka svojej schopnosti „skákať“ dokonca aj pri veľmi vysokých medzných hodnotách, môže tiež dostať sa do iných miestností. Bočná kefa zároveň zaisťuje čistenie ešte ťažšie prístupných rohov v miestnostiach alebo skriniach. Veľmi dobré výsledky sme dosiahli aj pri vysávaní kobercov.

zdroj:
Robím

Senzory robota detekujú aj niektoré špinavejšie miesta, napríklad predné dvere, a upozorňujú systém, aby venoval viac pozornosti vysávaču, kým nebudú úplne čisté. Boli sme prekvapení veľmi nízkou úrovňou hluku modelu, takže čistenie nikoho významne naruší. Plne nabitá, môže vysávať asi 75 minút.

Nepoznali ste všetko?

Tento článok je výhradným obsahom Hospodárskych novín. Ak chcete neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, prihláste sa na odber jedného z troch digitálnych programov.

->

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close