Technológie

Vyvažovanie logiky a rozumu s mágiou a intuíciou

Stephen von Niekerk, kreatívny riaditeľ Cray, s nami hovoril a podelil sa o svoje myšlienky a poznatky týkajúce sa Cannes Lions tento týždeň.

Za predpokladu. Kreatívny riaditeľ Cray Stephen von Niekerk sa tento týždeň podelí o svoje myšlienky a poznatky o Cannes Lions.

Savannah Cider už má prvé dva užšie zoznamy pre svoju očkovaciu kampaň, Jab Jab Špecializuje sa na rádio a zvuk: scenár a kultúra a typ kontextu a typ miestnej značky. Zostaňte naladení na ďalšie oznámenia o užšom výbere Cannes Lions.

Biz komunitaPracovali ste v tradičných aj digitálnych agentúrach. Povedali ste, že veríte v integrované, platformovo agnostické rozprávanie príbehov. Môžete nám to bližšie otvoriť a uviesť nejaké príklady?

Asi pred 10 rokmi som prešiel z tradičnej pozície ATL v Okilvy na účet McDonald’s v Quirk, plne digitálnej agentúre. Aj keď som mal vtedy pocit, že ma hádžu do hlbín s kameňmi vo vrecku, tento krok ma prinútil rýchlo sa naučiť digitálne veci.

Som veľmi vďačný, že som mohol tieto zručnosti vrátiť do tradičných agentúr, ktoré sa špecializujú na integrovanú prácu. Časy sa odvtedy zmenili – byť integrovaným tvorcom už nie je možné, pretože všetko, čo robíme, je v konečnom dôsledku žiť online a v komunite.

Ale aj keď sa krajina zmení, myšlienka je stále všetko. Mám šťastie, že som sa na oboch koncoch učil od najlepších. Príklady: Shave to Remember, #HuggiesBabyMarathon, #DecoloniseAutocorrect – to všetko sú kampane, ktoré integrujú tradičné prvky ATL so sociálnymi sieťami a technológiami.

Biz komunitaMáte šesť špecializácií z imatrikulácie a ovládate pokročilú matematiku. Ako vám to, že ste matematický génius, pomohlo vo vašom tvorivom živote? Ako dnes ľudia uvažujú o kreativite a zmenil sa názor hladujúceho umelca?

Sakra, ľahký tiger! Od matematického génia mám ďaleko. Dobre sa mi darilo v matematike a prírodných vedách, no myslím si, že kreativita je len ďalšou formou riešenia problémov. Verím, že ide o schopnosť vyvážiť logiku a rozum s mágiou a intuíciou.

READ  Vzkriesenie serverov Diablo 2 zlyhalo kvôli „modernému správaniu hráčov“

Čo sa týka kreativity dnes, myslím si, že všetko závisí od umelca. Myslím si, že internet a sociálne médiá umožňujú osloviť viac divákov ako kedykoľvek predtým a mnohí využívajú svoje remeslo na to, aby ho speňažili a premenili ho na životaschopný a udržateľný život.

Biz komunitaČo potrebujete, aby ste uspeli v Cannes a aké sú vaše očakávania od práce v Cannes?

Na úspech potrebujete inovácie a vplyv. Ak výtvor nie je originálny, nikdy neuspejete, ak nejakým spôsobom nepohne s ľuďmi.

Čo možno očakávať… Pravdupovediac, neviem, ako budú vyzerať konzervy po epidémii, ale myslím si, že to bude lepšie, keď sa ľudia konečne dostanú von z klietok.

Biz komunitaČo sa vám na Cannes nepáči? (Napríklad teplo, dostať sa tam, nemať dostatok času všetko vidieť a robiť)

Ako všetko ostatné v tejto oblasti, aj Cannes je hra vzostupov a pádov. Najhoršie na Cannes je, že to môže byť moment, keď vážne naskenujete konečný zoznam a uvedomíte si, že vašou úlohou nie je to urobiť. Niektoré veci sa menia prstami!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close