Technológie

Vývojári Cyberpunk 2077 predvádzajú fiktívne vozidlá a približujú rôzne módne štýly

Štvrté predstavenie Night City Wire bolo opäť bohaté na novinky z futuristického sveta očakávaného RPG.

Dnes v noci bola naživo vysielaná nová epizóda Night City Wire. Pre vývojárov štúdia CD Projekt Red je to spôsob, akým nám pravidelne prinášajú podrobnosti Cyberpunk 2077.

Štvrtá časť predstavila rôzne typy vozidiel, ukázala postup vytvárania zvukov a predstavila módne štýly fiktívneho sveta budúcnosti. V prezentácii sa krátko mihol aj herec Keanu Reeves, ktorý hovoril o špeciálnej spolupráci s vývojármi hry.

Informácie z predchádzajúcich častí Night City Wire sme zhrnuli v samostatných článkoch:

  • Epizóda 1 – upútavka na príbeh, ukážky hrateľnosti, anime série a dojmy zahraničných novinárov,
  • Epizóda 2 – Zbrojný arzenál, možnosti dialógu a tvorba zvukových stôp (tiež vo forme súhrnné video),
  • Epizóda 3 – mestské gangy a hardvérové ​​požiadavky na počítačovú verziu.

Autá budúcnosti

V Cyberpunk 2077 strávite veľa času za volantom jedného z futuristických vozidiel. Každé auto a motocykel boli vyrobené do najmenších detailov. Rovnaký model z dvoch rôznych častí mesta nebude úplne identický. Okrem rôznych zážitkov z jazdy si môžete všimnúť aj menšie zmeny na palubnej doske.

Vývojári predstavili päť druhov vozidiel. Najlacnejšia trieda je Economy, ktorú si môže dovoliť každý, ale tomu zodpovedá aj kvalita automobilov. Trieda Executive zahŕňa luxusnejšie vozidlá s najnovšími technológiami. Ďalšou triedou je Heavy Duty, ktorú tvoria ťažké vojenské transportéry a nákladné vozidlá.

Rýchle autá z triedy Sport sú ideálne na pouličné preteky alebo pred políciou. A na úplnom vrchole sú takzvané Hypercars, ktoré kombinujú výkon, luxusné spracovanie, moderné „vychytávky“ a efektívne brnenie.

Cyberpunk 2077 ponúka široký výber vozidiel:

Spolupráca s osobnosťou

Súčasťou prezentácie bol aj pohľad na prácu zvukových technikov, ktorí sa usilovali o vytvorenie realistického zvukového systému pre fiktívne automobily.

READ  BMW Radu 4 Cabrio: Keď extravagancia zníži strechu

Potom sa objavil herec Keanu Reeves, ktorý okrem svojej role Johnnyho Silverhanda spolupracuje s vývojármi aj prostredníctvom svojej spoločnosti Arch Motorcycles. V hre nájdete špeciálny model motocykla od tohto amerického výrobcu. Keanu prezradil, že podľa neho bolo super vlastniť fiktívnu motorku a cestovať po meste.

Hráč bude môcť jazdiť aj na ikonickom Porsche 911 z roku 1977, čo znamená, že v čase príbehu hry bude mať toto auto presne 100 rokov. Vo fiktívnom svete Cyberpunk ho kedysi vlastnil Johnny Silverhand.

Pozri si obrázky z Cyberpunk 2077:

Oblečenie veľa prezrádza

Vývojári predstavili aj módne štýly obyvateľov Night City. Fanúšikov gýčového štýlu spoznáte podľa neónových vlasov, farebných tetovaní a chrómu. Sú to rebeli, ktorí uprednostňujú vzhľad pred funkčnosťou. Naopak, fanúšikovia etropského štýlu majú na sebe čokoľvek, nech vyzerajú akokoľvek.

Strohý dress code má znaky, ktoré sa prikláňajú k štýlu neomilitarizmu. Ide väčšinou o podnikových manažérov a agentov. Štvrtou skupinou sú známe osobnosti a bohatí podnikatelia oblečení v štýle Neokitsch. V podstate ide o luxusnejší a elegantnejší ekvivalent klasického gýčového štýlu.

Vývojárom záležalo aj na odlíšení oblečenia:

Pretože hra bola dokončená pred časom, plánovanému vydaniu nič nestojí v ceste. Na konci prezentácie sme sa tiež dozvedeli, že verzia hry v streamovacej službe Štadióny Google prichádza súčasne s ostatnými platformami.

Cyberpunk 2077 dorazí 19. novembra na počítače, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S., Playstation 4, PlayStation 5 a Google Stadium. Budúci rok sa hráči dočkajú skutočných „next-gen“ verzií na nových konzolách.

Celú prezentáciu Night City Wire si môžete pozrieť zo záznamu:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close