šport

Vzorom a inšpiráciou bola kráľovná Alžbeta II., tvrdia najvyšší slovenskí štátni predstavitelia

Predseda parlamentu vyhlasuje, že jeho návšteva Slovenska v roku 2008 bola jednou z najvýznamnejších udalostí v histórii krajiny.

Veľkosť písma:A|A+

Sedem desaťročí neochvejného vodcovstva a odhodlania slúžiť svojej krajine prostredníctvom mnohých globálnych transformácií z nej urobilo z kráľovnej Alžbety II. vzor a inšpiráciu pre nás všetkých, napísala na Twitteri prezidentka Zuzana Čaputová v reakcii na správu o smrti Svetových národov. Dlho vládnuci panovník.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Kráľovská rodina večer oznámila, že kráľovná zomrela 8. septembra na svojom panstve v Balmoral. Vo veku 96 rokov je po 70 rokoch na tróne najdlhšie vládnucim panovníkom v britskej histórii.

Bol rešpektovaným panovníkom a jeho odchod znamená koniec celej éry v dejinách ľudstva, povedal premiér Edward Heger, keď vyjadril sústrasť britskej kráľovskej rodine, ľudu Anglicka a Commonwealthu.

Heger bola príkladom spôsobu, akým kráľovná Alžbeta vládla svojej krajine, a to nielen v ťažkých chvíľach v súkromnom a verejnom živote.

„Vždy z neho vyžarovala autorita a dôstojnosť,“ povedal Heger, cituje ho TASR Newswire.

Kráľovná Alžbeta II. je symbolom stability Anglicka, napísal predseda parlamentu Boris Koller. Jeho nástupca sa bude musieť veľmi snažiť, aby sa mu vyrovnal, poznamenal Blacksmith, keď kondoloval ľudu Anglicka a Commonwealthu.

„S hlbokým zármutkom som prijal správu o úmrtí Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II.,“ napísal Koller vo svojom vyhlásení.

Jeho návšteva Slovenska v roku 2008 bola jednou z najvýznamnejších udalostí v novodobej histórii Slovenska. „Nezabudnuteľný moment [was] Na Devíne bol odhalený pamätník, ktorý symbolizuje našu obnovenú príslušnosť k západnej civilizácii,“ poznamenal Koller.

Návšteva Slovenska

Kráľovná Alžbeta II a princ Philip navštívili Slovensko koncom októbra 2008. Počas svojho pôsobenia v krajine stretol tisícky slovenských fanúšikov. Na recepcii predstavil niektoré z popredných osobností slovenského spoločenského a politického života.

READ  Česká ambasáda obhajuje otca a trénera mladej tenistky za potľapkanie na US Open

Neskôr v Devíne pri Bratislave odhalil pamätník zabitým pri pokuse o prechod slovensko-rakúskych hraníc za komunizmu. Dokonca vypustila puk, aby začala hokejový zápas.

Vo verejnom prejave počas návštevy tiež vyzdvihol dlhú a komplikovanú cestu, ktorá viedla k samostatnosti Slovenska, a upozornil na dôležité historické udalosti, ktoré pomohli formovať krajinu.

„Tu na Dunaji boli Slováci odpradávna na križovatke dejín. Videli ste korunovácie kráľov a kráľovien, podpisovanie mierových zmlúv… Slovensko bolo tak dlho za čiarou, ktorá rozdeľovala východ od západu,“ povedal. potvrdzuje svoje miesto v spoločnom európskom domove,“ povedal.

Ďalšie reakcie zo Slovenska prinesie Slovak Spectator v piatok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close