W60 Slovensko semifinále dvojhry Alex Ila, litovský partner jeseň

Pátranie po prelomovom tenisovom profesionálnom titule vo štvorhre pokračuje po tom, čo Alex Ila a Litva Justina Mikulskaite prehrali na turnaji W60 Slovakia.

MANILA, Filipíny – Kampaň Alex Eila na 2nd Empire Women’s Indoor 2023 sa skončila v piatok 10. marca, keď s Litovčankou Justinou Mikulskaite vypadli v semifinále štvorhry na TC Empire Hard Courts v Trnave na Slovensku.

17-ročnú Elu a 27-ročnú Mikulskaite vyradili v priamych setoch 4-6, 1-6 nasadená jednotka Veľkej Británie Alicia Barnett a Olivia Nicholls.

Nenasadené Ila a Mikulskaite vyhrali svoje prvé dva zápasy na turnaji ITF v hodnote 60 000 USD v dvoch setoch, vrátane štvrtého zápasu 7:5, 6:4 so štvrtou nasadenou Vivian Heissonovou a Juliou Lohoffovou vo štvrťfinále.

Ila a Mikulskaite, ktorí sa v úvodnom sete ujali vedenia 3:1, mali šance v semifinále.

Barnett a Nicholls však ukázali zručnosť a vyrovnanosť, ktoré sa ukázali ako šampióni WTA Champions de Granby v Kanade v roku 2022 a postúpili do druhého kola Wimbledonu.

Britský tím vybojoval remízu 3:3. Barnett a Nichollsová, ktorí sa po zlomení v siedmom zápase dostali do úzadia, prekonali ďalších osem hier, nielenže Ila a Mikulskaite prehrali prvý set, ale v druhom sete hľadeli na neprekonateľné manko 0:5.

Dvojica Filipín a Litvy sa dokázala udržať na skóre 1-5, no Briti, ktorí sa presadili v siedmom zápase, zápas uzavreli a zabezpečili si postup do finále.

Ela, ktorá má na konte dva tituly ITF vo dvojhre, stále hľadá svoj prelomový titul vo štvorhre na profesionálnom okruhu. Vlani v júni sa so španielskou partnerkou Marina Passols Riberaovou dostala do semifinále ITF W25 Open Generali Ciudad del Palma de Rio v Španielsku.

Ela najlepšie skončila na ITF vo štvorhre v máji 2021. V ženskej štvorhre French Open v roku 2021 postúpila Ela po boku svojej partnerky Rusky Oksany Chelakmedevovej do finále turnaja W25 Plaza d’Aro v Španielsku. Eala a Selechmeteva prehrali v priamych setoch s Rumunkami Mikulskyte a Oanou Simion. – Rappler.com