Hlavné správy

Warriors Pago sa obzerá za pôsobivým výkonom Slovenska na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji

Výhra nad Spojenými štátmi, tesný zápas vo štvrťfinále proti neskoršiemu šampiónovi Kanade a podpora fanúšikov Halifaxu patrili k vrcholom.

Nedávno skončené majstrovstvá sveta juniorov v hokeji boli prinajmenšom jedným z najzábavnejších v poslednej pamäti.

Každý deň sa zdalo, že tím, ktorý sa snaží vyšplhať nahor v medzinárodnom rebríčku, dosiahne veľké víťazstvo, čo je počas celého podujatia bežný jav.

Útočník Moose Jaw Warriors Robert Bago bol nielen súčasťou celej veci pre Team Slovakia, ale zohral kľúčovú úlohu pri jednom z najväčších víťazstiev v nedávnej histórii svojej krajiny a bol súčasťou skupiny smoliarov, ktorí strelili gól. Prípadní zlatí medailisti.

Hoci 19-ročný útočník neprišiel domov s medailou, bolo sa na čo pochváliť, ako hralo Slovensko počas celého turnaja v Halifaxe.

„Bolo to pár týždňov, skvelá atmosféra, veľa emotívnych hier a to sa nedá opísať,“ povedal Bago po svojom prvom zápase v piatok večer v Moose Jaw. „Zažil som veľa zábavy, väčšina z nás sa pozná od mali sme 15, takže sme všetci ako druhá rodina. Takže bolo úžasné byť súčasťou všetkého s tými chlapmi.

Slovensko skončilo v skupine B na treťom mieste s bilanciou 2-1-1-0 vo svojom bazéne medzi dvoma hráčmi.

Nebol to skvelý začiatok pre Baga a tím, keďže vo svojom úvodnom zápase prehrali s Fínskom 5:2. Netušili však, že ich osudy budú dramaticky odlišné, keď budú čeliť Spojeným štátom o 24 hodín neskôr.

Backo strelil gól v druhej tretine a Slovensko sa už nikdy neobzrelo, čo sa skončilo najväčšou prehrou turnaja.

„Bolo to naozaj skvelé,“ povedal Bago o porážke USA. „Majú veľa draftovaných chalanov, takže sme boli sústredení a pripravení, naozaj nadšení na zápas a išlo to naozaj dobre. Myslím si, že sme ich veľmi zahanbili. Sme malý štát, ale to nič neznamená, odviedli sme skvelú prácu a som veľmi šťastný, že sme ten zápas vyhrali.

READ  Američania idú v rozstrele 0:5, vo štvrťfinále mužského olympijského hokeja padajú so Slovenskom

Prekvapením pre Slovensko bola podpora veriacich z Halifaxu – a nebolo otázne, komu fandili pri výhre proti USA, neboli to ich južní susedia.

„Bolo to prekvapujúce, myslel som si, že keďže sú zo Západu, obaja by boli zo seba nadšení, ale nie je to tak,“ povedal Bago. „Bol som šťastný, že ich máme na našej strane, bolo dobré, že nám fandili, myslím, že nám to pomohlo.“

Bago bol suspendovaný za víťazstvo Slovenska 3:0 nad Lotyšskom, no svoj posledný zápas medzi dvoma hráčmi prehral so Švajčiarskom v rozstrele 4:3.

To všetko poslalo Slovensko do štvrťfinále, kde narazilo na Kanadu. Na domácej pôde. V play-off. Na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji.

Netreba dodávať, že to bola pekelná situácia, keď sa v budove zišlo viac ako 10 000 fanúšikov, aby povzbudili hostiteľov.

Slovensko sa spamätalo, no bojovalo zubami nechtami počas celého zápasu. Kanada vedie 3:1.

Tam malo Slovensko dve gólové šance predtým, ako Connor Bedard urobil to, čo Connor Bedard, keď skóroval víťaza zápasu jemným individuálnym úsilím.

„Je to vyrovnaná hra a v podstate na konci hry je to všetko o šťastí,“ povedal Bago o ťažkej prehre a rozrušení monštra. „Mali sme niekoľko skvelých šancí, ale (kanadský brankár Thomas) Milik dobre zakročil proti (Servakovi) Petrovskému a takmer sme skórovali znova a potom hneď skórovali. Bolo veľmi smutné prehrať proti Kanade, pracovali sme naozaj tvrdo. a boli veľmi sústredení., naša nálada bola dobrá. Dostali šancu a využili ju naplno.

Fanúšikovia Halifaxu dali Slovensku vedieť, ako si cenia ich snahu, povzbudzovali svoj tím mimo ľadu po poslednom zápase turnaja.

„Áno, rozplakal som sa, keď nám fandili,“ povedal Bago. „Bolo to veľmi emotívne.“

READ  Trump sa zúčastní virtuálneho samitu G20

Hoci sa veci neskončili medailou, ako dúfal, Bago je stále hrdý na výkon svojho tímu počas celého podujatia.

„Znamená to všetko, môj sen je tam hrať,“ povedal. „Myslím si, že som odviedol dobrú prácu, svoju úlohu som odviedol dobre, a aj keď to nestačilo na to, aby sme porazili Kanadu vo štvrťfinále, myslím si, že sme odohrali skvelý zápas. Bola to veľká zábava byť súčasťou. „

Teraz, späť s Moose Jaw Warriors a po zvyšok sezóny WHL, sa Bago snaží využiť svoje skúsenosti z World Juniors ako motiváciu pre solídnu kampaň.

„Sezóna Moose Jaw bola celkom slušná, ale ukázal som ľuďom, čo môžem urobiť, aby som hral medzinárodný hokej, a som rád, že som mohol zasiahnuť,“ povedal. „Bolo to pre mňa skutočné zvýšenie sebavedomia, dnes večer som sa cítil inak ako predtým. Takže budem tvrdo pracovať a urobím pre tím, čo môžem.

Môžete si pozrieť všetky výsledky a štatistiky Majstrovstiev sveta juniorov v hokeji www.iihf.com.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close