Svet

Washington finalizuje prípravy na inauguráciu Joea Bidena

Washington Tentokrát naposledy dojednania Pre to Akvizícia Joe Bidena Ako 46 Prezident Spojených štátov, Toto je posvätný akt na úpätí Kapitolu plánovaný na 20. januára. Výsledkom bolo niekoľko dní Útok na Kapitol zlyhal, Hlavné mesto krajiny A je chránený pred hrozbou organizovaného politického násilia. Bidenova inaugurácia je jedným z najrozhodujúcich lakmusových papierov americkej demokracie Napätie Na maximálnych úrovniach. 6. januára kvôli incidentom a epidémiám koronavírus, Festival bude neverejný a nabitý jednotkami. Nemá to nič spoločné so slávnosťami iných čias.

Na slávnosti, ktorá sa uskutoční na západných schodoch Kapitolu, sa v priebehu niekoľkých metrov zíde nový prezident, senátori, darcovia, podnikatelia a ďalší členovia vybranej skupiny vodcov najmocnejšieho národa sveta. Za koordináciu udalostí z 20. januára a za počet účastníkov je zodpovedná Spoločná komisia pre kongresy pre investície. Organizátori tradične rozdajú asi 200 000 pozvánok, tentokrát sa však kongresmani môžu zúčastniť iba s jedným hosťom Nebude divákov. Trump nebude na tomto užšom zozname, aj keď voliteľne. Dva dni po tom, čo skupina stúpencov zaútočila na Kapitol, potvrdil, že sa nezúčastní, a jeho viceprezident Mike Pence to urobil ako prejav úcty k Bidenovi.

Americké spravodajské služby nechcú opakovať chyby zo 6. januára, pripúšťa Zavrieť prístup Memorial National Mall počas otváracieho ceremoniálu, Kapitolu a niektorých vchodov do mesta Washington.

To by vás mohlo zaujímať

Niektoré 25 000 vojakov Vo Washingtone dnes hliadkuje viac ako dvojnásobok ozbrojených národných gardistov, viac ako dvojnásobok vojakov v Afganistane, Iraku a Sýrii.

Starostka Washingtonu Muriel Bowser v stredu požiadala svojich spoluobčanov, aby zostali vo svojich domovoch. Federálni úradníci zodpovední za monumentálne územie medzi Kapitolom a Bielym domom varovali, že proti každému pokusu o vstup do zakázaného priestoru bude dôrazný odpor.

READ  Venezuela sympatizuje s Dilmou Rousseffovou tvárou v tvár útoku Bolzana

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close