Veda

Webbov vesmírny teleskop rozmiestnil svoj dôležitý slnečný štít

Umelcova koncepcia Webbovho teleskopu.

Umelcova koncepcia Webbovho teleskopu.
obrázok, NASA

NASA, po malom technickom oneskorení, je teraz utiahnutý Všetkých päť vrstiev ochranného slnečného štítu teleskopu Webb.

napätie prvých troch vrstiev začala v pondelok skoro, v procese, ktorý trval asi šesť hodín. Zvyšné dve vrstvy- faboli naj- od slnka utiahnutý Dnes to oznámila NASA Tweetujte, Toto je vítaná správa, Ako úspešné nasadenie slnečnej súpravy Kroky pre ďalšiu fázu misie: Nasadenie obrovského zrkadla ďalekohľadu.

Meria 47 stôp (14,3 m) v priemere a 70 stôp (21,3 m) vysokýSlnečná clona v tvare draka ochráni Webba pred hviezdnym žiarením a zníži rušenie spôsobené vybavením observatória. Webb potrebuje tento štít, aby správne fungoval, čo z neho robí kritickú fázu misie – ale utiahnuť všetkých päť membrán je ťažšie, ako sa zdá.

„Komplexné interakcie medzi štruktúrami, napínacími mechanizmami, káblami a membránami“ sú to, čo robí tento krok tak náročným, povedal James Cooper, manažér NASA Webb sunshield. a Blogový príspevok NASA, „Najťažšie bolo otestovať to na zemi,“ povedal a dodal, že Northrop Grumman a tím NASA „odvádzajú skvelú prácu.“

a Perie rozhovory Bill Ochs, projektový manažér Webb z Goddard Space Flight Center NASA v pondelok s reportérmi povedal, že asi tri štvrtiny z 344 potenciálnych bodov zlyhania observatória sa stratia, keď bude slnečná clona plne namáhaná.

Minulý týždeň boli na oboch stranách observatória rozmiestnené dva výložníky na dlhú dobu nad očakávanie, a tak kontrolóri dostali 1. januára deň voľna na oddych. Utiahnutie slnečnej clony bolo naplánované na 2. januára, ale namiesto toho NASA použitý deň Pár menších problémov na vyriešenie. Konkrétne musel tím vyvážiť Webbov solárny panel, aby čerpal viac energie a preorientoval kozmickú loď, aby sa znížilo množstvo slnečného svetla na motoroch používaných na namáhanie, podľa do NASA.

Oneskorenie tiež poskytlo tímu príležitosť študovať, ako sa Webb správa vo svojom novom vesmírnom prostredí. „Nič, čo sa môžeme naučiť zo simulácií na zemi, nie je také dobré ako ich analýza, keď je observatórium v ​​prevádzke,“ Ochs. Vysvetlené In Uverejniť 2. januára „Teraz je čas využiť túto príležitosť a dozvedieť sa všetko, čo môžeme o jej základnom fungovaní.“

Krátke prestávky nie sú problém, Pretože tím nie je v tomto čase pod žiadnym časovým tlakom; NASA Hovoria „flexibilita“ [is] Vstavaná časová os. “ Čajten ďalší krok Je Na rozloženie statívu pridržiavaním sekundárneho zrkadla.

Odložte tie malé nedostatky, zdá sa, že všetko ide skvele, klop Perie drevo. Ako ďalší bonus, presnosť spustenia Webb znamená túto historickú misiu môže trvať viac ako 10 rokov, z dôvodu úspory paliva. Očakáva sa, že observatórium vstúpi do vedeckej fázy svojej misie približne o šesť mesiacov, vtedy sa bude pozerať na najstaršie galaxie vo vesmíre a hľadať nové exos.planét a skenovať vzdialené prostredia pri hľadaní mimozemského života.

viac, Tu je to, čo sa stále môže pokaziť s Webbovým vesmírnym teleskopom,

READ  COVID-19 teraz zabil toľko Američanov ako chrípková pandémia. koronavírus

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close