Svet

WHO zahajuje projekt so šiestimi cieľmi, ktoré si vyžadujú takmer 2 miliardy dolárov – Management Digest

Dnes spustený strategický plán WHO na riešenie epidémie Govt-19 má šesť cieľov a požiadavku financovania 1,96 miliárd dolárov, oznámil dnes generálny riaditeľ organizácie.

To predstavuje 1,2 miliardy dolárov na jeden urýchľovač ACT [iniciativa global de distribuição de vacinas]Tetros Adanom Caprais povedal na tlačovej konferencii v sídle Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v Ženeve.

Podľa rovnakého úradníka pôjde 643 miliónov dolárov ľuďom, ktorí potrebujú núdzovú humanitárnu pomoc v konfliktných oblastiach.

Plán na rok 2021 bol vypracovaný minulý rok a zameriava sa na tieto ciele: potlačiť šírenie vírusu, ktorý spôsobuje Covit-19, znížiť riziko infekcie, bojovať proti dezinformáciám, chrániť tých najzraniteľnejších, znížiť úmrtnosť a choroby a urýchliť prístup k novým nástrojom vrátane vakcín, diagnóz a liečby.

Lekár, ktorý vedie WHO, zdôraznil, že dokument uznáva potrebu integrovať reakciu na vládu 19 do plánovania zdravotných a rozvojových programov.

„Finančné prostriedky na projekt nie sú len investíciou reagujúcou na Govit-19. Sú to investície do zlepšenia globálneho zotavenia a infraštruktúry, ktoré pomôžu predchádzať a zmierňovať budúce mimoriadne situácie v oblasti zdravia,“ vyhlásil.

Tetros Adanom Caprese pripomenul, že na začiatku roka vyzval na akciu, aby sa očkovanie zdravotníckych pracovníkov začalo vo všetkých krajinách počas prvých 100 dní v roku. „Zajtra (piatok) sme dosiahli polovicu tohto obdobia a dosiahli sme pokrok, stále je však treba urobiť ešte veľa,“ varoval.

„So súhlasom s urgentným použitím dvoch verzií vakcíny AstraZeneca tento týždeň je Kovax pripravený distribuovať vakcínu a očakáva sa, že mnoho výrobcov si splní svoje povinnosti,“ uviedol.

„Sme blízko prísľubu vakcínovej spravodlivosti,“ uviedol s tým, že téma vakcínovej spravodlivosti bude na programe rokovania a konferencie G7.

„Zajtra.“ [sexta-feira] S podporou mnohých organizácií a tisícov ľudí vydáme nové oznámenie, “uviedol generálny riaditeľ WHO.

READ  Mení sa oficiálny postoj Ruska? Separatisti sa odvolali na Moskvu

Oznámenie podpísali skupiny zdravotníckych pracovníkov, medzinárodné organizácie, náboženské skupiny, mládežnícke a športové hnutia.

Všimnite si, že musíte konať. Od politických vodcov sa žiada, aby zvýšili spolufinancovanie lieku Kovacs a zdieľali dávky paralelne s národnými očkovacími programami. Od výrobcov sa žiada, aby sa podelili o poznatky s odborníkmi WHO s cieľom zvýšiť globálnu distribúciu vakcín.

WHO predstavila prvý strategický plán na kontrolu epidémie Govit-19 pred rokom.

„Dnes sme hrdí na to, že môžeme začať strategický plán boja proti tejto chorobe v roku 2021,“ uviedol predstaviteľ.

Epidémia Govt-19 spôsobila na celom svete najmenej 2 430 693 úmrtí, čo podľa správy francúzskej spoločnosti AFP vyústilo do viac ako 109,8 milióna infekcií.

Podľa posledného bulletinu Generálneho riaditeľstva pre zdravie zomrelo v Portugalsku 15 754 ľudí na 792 829 potvrdených infekcií.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close