Hlavné správy

Will Ruprecht udáva tempo v prvý deň pretekov Slovakia EnduroGP

Will Ruprecht túto sobotu vyhral prvý deň slovenského EnduroGP v Gelnici. Bol to silný výkon jazdca TM Racing, ktorý mal trochu tichý štart.

V prvom špeciálnom teste bol Austrálčan deviaty najrýchlejší. Odvtedy bol však veľmi konzistentný až do konca, získal tri víťazstvá a nikdy neklesol pod tretie. Ruprecht skončil deň s náskokom 11,54 s pred Andreou Veronou (Cass Case), ktorí obaja vyhrali svoje kategórie E2 a E1. Steve Holcombe (Beta) skončil tretí v čase 17,85 s, nasledovaný Josephom Garciom (Red Bull KTM). Na piatom mieste vyhral Brad Freeman (Beta) pre tento deň v kategórii E3.

V juniorskej kategórii Max Ahlin (Beta) porazil Lucu Fischera (Schergo) za 14,03 sekundy, obaja postúpili v kategóriách J2 a J1. V mládežníckej kategórii Samuli Puhakainen (TM Racing) porazil Harryho Edmondsona (Fantique Jet Racing) za 47,73 sekundy a udával tempo: Fínovo prvé umiestnenie v prvej päťke v špeciálnom teste.

Čo sa týka kategórie Open 2D, Adam Domiczek (Cass Case) v sobotu porazil Roberta Friedricha (Cass Case) najrýchlejším časom 1’32,31s vo všetkých špeciáloch. Alejandro Ceballos-Escalera (Honda) bol výborný v temperamentnom súboji proti Tomášovi Vanovčanovi (KTM) v Open 4D s časom 6,78s. Napokon v Open Senior Andrea Belotti (Motoclub Lago d’Iseo/KTM) porazil aj Martina Gottwalda (Husqvarna) o 6,85 sekundy.

READ  Výstava Slovenska ukazuje návštevu Taiwanu pred 250 rokmi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close