šport

Williams prehráva a hovorí: „Nemôžem ovládať Boha.“

Venus Williamsová povedala rozhodcovi, že „Boha nemožno ovládať“ po tom, čo dostal časový posun počas silného vetra na náklady Anny Caroliny Schmitlovej v Barme.

40-ročný Američan vyhral prvý set 7: 5, napriek tomu, že na Slovensko klesol 5: 2. Zlé okolnosti ju však prinútili venovať sa času službe, čo malo za následok časové narušenie a konfrontáciu s rozhodcom predsedu.

„Hovorím, že fúka vietor a ja s tým nemôžem nič urobiť,“ povedal rozhodcovi.

„Nemôžem ovládať Boha, nemôžem s ním hovoriť,“ dodala bývalá svetová jednotka číslo jeden a ukázala prstom hore, než sa vrátila k základom.

Zápas sa skončil 5-7, 6-2, 6-2 a sedemnásobná grandslamová šampiónka Schmitlova spečatila svoje štvrté víťazstvo v rade o dve hodiny a 39 minúty neskôr.

Williamsova sestra Serena vyradila mladú Talianku Lisu Picado, ktorá dostala na podujatí neskorú divokú kartu po tom, čo minulý týždeň prehrala prvý zápas od polovice februára na turnaji Italian Open.

Sedemnásťročnému Picadovi, 23-násobnému grandslamovému šampiónovi, trvalo hodinu a osem minút, kým vyhral set 6: 3, 6: 2. „Lisa hrala dobre,“ povedala Serena Williamsová. „Jej budúcnosť je veľmi svetlá.“

Tridsaťdeväťročný Picado sa narodil pätnásť dní predtým, ako v roku 2003 vyhral šiesty grandslamový titul vo Wimbledone. 572. kvalifikácia prelomila Američanke podanie v prvom zápase turnaja, kým svetová osmička rýchlo našla rytmus a posilnila ju.

„Hral tak dobre a musel som sa prispôsobiť, aby som sa vrátil,“ uviedol Williams, najlepšie semeno po svojej prvej výhre nad Red Dirt v roku 2021.

„Túto chvíľu zvládla dobre, takže sa teším, keď jej budem v budúcnosti fandiť.“

Na začiatku French Open 30. mája smeruje Williams k rekordnému 24. grandslamovému titulu, ktorý sa vyrovná počtu, ktoré vyhrala Austrálčanka Margaret Courtová. (BBCSport)

READ  4 Hráči Interu Miláno a Chelsea môžu vziať so sebou Antonia Contého do Tottenhamu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close