šport

Wimbledon | Rybakina sa potom stretne s Marticom, zatiaľ čo Halep sa stretne s Padosou

Wimbledonská šampiónka z roku 2019 Simona Halepová sa ukazuje ako čierny kôň v žrebovaní žien a teraz sa stala jasnou favoritkou na titul po tom, čo svetová jednotka Ika Sviatek opustila turnaj po jej skorej prehre. Alice Garnet deň predtým v sobotu.

Som s tým spokojný. Snažím sa hrať ofenzívnejšie a tlačím na to. Bol to teda dobrý zápas. Tento turnaj v roku 2019 bol najlepším turnajom mojej kariéry. Zápasy, ktoré som tu odohral, ​​boli skvelé. Takže tieto spomienky mám vždy a vždy verím, že moja hra bude na tráve lepšia. Simona Halepová

Halepová porazila ďalšiu Poľku Magdalenu Frechovú 6-4 6-1 po piatykrát v druhom týždni Wimbledonu, čím si pripravila stretnutie so 4. nasadenou Paulou Padosovou v osemfinále. Nasadená 25. Petra Kvitová z Českej republiky 7-5 7-6(4).

„Hrať vo Wimbledone je vždy potešením a mám skvelé spomienky, takže sa snažím byť šťastný každý deň,“ povedal. „Veľmi mi pomáha vyhrať tento turnaj [in the past]. Mám nádej.

„Ale každý zápas je ťažký a každý súper je ťažký. [I am] Snažím sa zo seba vydať maximum. To je jediná vec, ktorú môžem urobiť.“

Bývalá svetová jednotka Halepová, ktorá vo finále Wimbledonu v roku 2019 porazila Serenu Williamsovú o svoj druhý grandslamový titul, potrebovala len 66 minút na vytlačenie 92. Francúzky.

„Teší ma to,“ povedala Halepová. „Snažím sa hrať ofenzívnejšie a tlačím na to. Takže to bol dobrý zápas.

Tento turnaj v roku 2019 bol najlepším turnajom mojej kariéry. Zápasy, ktoré som tu odohral, ​​boli skvelé. Takže tieto spomienky mám vždy a vždy verím, že moja hra bude na tráve lepšia.

Frech zaznamenal najlepšie finále v kariére už pri svojom 6. grandslamovom vystúpení v hlavnom ťahu a pri prvom wimbledonskom hlavnom ťahu.

READ  Íri počítajú straty po víkende. Stratili tiež kapitána z tímu lídra Premier League - Národný tím - Futbal - Šport

Dvadsaťštyriročná Poľka zdolala 21. nasadenú Talianku Camilu Giorgiovú a Slovenku Annu Karolínu Schmidlovú a prvýkrát sa dostala do 3. kola majoru.

Halepová sa však nedala poprieť v jej 10. hlavnom ťahu na SW19 a teraz vedie svoj zápas s Frechom 3:0, čím vyradila Bollovú z dvoch veľkých turnajov v tejto sezóne. Australian Open 2022.

„V Austrálii to nie je ľahký zápas,“ povedala Halepová o Frechovej. „Je to dobrá súperka, je to dobrá hráčka.

„Nie je ľahké s ňou hrať.“ Zmení rytmus. Je v pohode. Bol to dobrý zápas.

Magdalena Frechová tlačila na Simonu Halepovú v 1. sete pred pádom v 3. kole.

© Clive Brunskill/Getty Images

Dvojnásobný grandslamový šampión Patrick Mouratoglou bol v priebehu rokov mentorom Williamsovej, a hoci je partnerstvo v plienkach, známky vo Wimbledone sú sľubné, pričom Halepová sa prispôsobuje výzvam svojich súperiek a tento týždeň náročným veterným podmienkam.

„Hrať na tráve je vždy ťažké,“ povedal. „S vetrom to dnes nie je také jednoduché.“

Mohlo to tak byť, ale 16. semienko to na začiatku vyzeralo príliš jednoducho.

Rumun diktoval zápas v sobotu s 24 víťazmi, iba 5 z Frecha, zatiaľ čo 30-ročný hráč premenil 6 zo svojich 10 brejkbalov, aby zlepšil svoju bilanciu víťazstiev a prehier vo Wimbledone na 27:8.

Frech prelomila Halepovú v 2 z jej 3 šancí, ale nenasadená hráčka získala len 7 z 20 bodov pri druhom podaní.

Halepová sa čoskoro ujala vedenia 4:0 a podávala prvý set 5:2, ale dvojitá chyba pri brejku umožnila Frecheovej získať späť brejk a dotiahnuť otvárač.

Na druhú otázku Halep odložila nový come-back a naservírovala set na lásku.

Po výmene brejkov v prvých 2 hrách druhého gemu Halepová spečatila zápas bekhendovým víťazom po náročnom prechode na svoj tretí brejkbal.

Halepová šla tam a späť v posledných 5 zápasoch.

READ  Kudrna skóroval pri víťazstve Sparty Praha. Országh priviedol Litvínov k prvému víťazstvu

Paula Padosa o postup porazila Petru Kvitovú v 2 tesných setoch

© Julian Finney/Getty Images

Potom v sobotu Kvitovej, ktorá vyhrala wimbledonský titul v roku 2011, keď vo finále porazila Mariu Šarapovovú a v roku 2014 porazila Eugenie Bouchardovú o prvenstvo, trvalo viac ako 2 hodiny.

Padosaová prišla do Wimbledonu po tom, čo prehrala svoj jediný zápas na tráve sezóny so 169. Jodie Burrage v Eastbourne, no Španielka sa tento týždeň vrátila do formy, keď v prvých dvoch kolách porazila Luisu Sirico a Irinu Para.

Teraz Padosa minulý týždeň zaznamenala svoje najväčšie víťazstvo na tráve, keď porazila šampiónku z Eastbournu Kvitovú, a svetová štvorka sa už druhý rok po sebe ocitla v osemfinále vo Wimbledone.

Padosa rozohrala 34 víťazných zápasov na podanie 2 tesných setov, pričom z 9 šancí získala 2 prestávky na podanie, zatiaľ čo 11 brejkbalov Kvitovej viedlo k 1 samostatnému prestávke na podanie.

„Myslím si, že som odohral takmer dokonalý zápas,“ povedal potom Padosa. „Čakal som, že aj Petra odohrá úžasný zápas.

„Myslím si, že hrať proti nej na tráve bola veľká výzva, ale z dnešného víťazstva som veľmi spokojný.“

Kvitová zobrala prvý set 5:4, ale Padosa tam dokázala získať rozhodujúci brejk a napokon vyhrala posledné 4 hry na set.

V druhom Španiel ubránil 5 brejkbalov za stavu 1:1 a ďalšie 4 za stavu 3:3, aby napokon vyhral tajbrejk.

Halepová a Padosa sa stretnú v pondelok vo štvrťfinále.

Vo svojom jedinom predchádzajúcom stretnutí Halepová pred dvoma mesiacmi vyradila Padosu na antuke v Madride 6-3 6-1.

Petra Martic naštvala 8. nasadenú Jessicu Pegulu, aby sa stretla s Elinou Rybakinou v posledných 16.

© Adrian Dennis/AFP cez Getty Images

Chorvátka Petra Marticová postúpila vo Wimbledone medzi 3. osemfinále víťazstvom 6-2 7-6(5) nad ôsmou nasadenou Jessicou Pegulaovou.

READ  Simona Halepová nasleduje Emmu Radukanu a pripája sa k akčnému zoznamu na Linus Open 2021

Pre Martica to bola druhá výhra nad hráčom v rebríčku tento týždeň, pričom svetová 80. a 30. pozícia Shelby Rogersová vyslali v 1. kole ďalšieho Američana.

Výhra Marticovej nad Pegulou bola jej druhým najlepším víťazstvom tohto roka v snahe prerušiť štvorzápasovú sériu prehier smerujúcich do Wimbledonu, pričom 31-ročná hráčka porazila v Ríme aj Estónku Annette Kontaveitovú.

Martić ďalej čelí 17. nasadenej Eline Rybakine, Kazachke porazila čínsku tínedžerku Zheng Qinwen 7-6(4) 7-5 za 1 hodinu 50 minút.

Svetová jednotka bola jedinou hráčkou, ktorá na turnaji Roland Garros získala sadu 52. Zeng Svitek a Rybakina dohnala až na hranicu svojich možností, keď sa snažila dostať do štvrtého kola druhého grandslamového turnaja za sebou. .

Rybakina, najlepšie nasadená v tejto sezóne, postúpila do 4. kola druhý rok po sebe vo Wimbledone, premenila 3 zo svojich 4 brejkbalov a zničila 6 z 8 brejkbalov, ktorým čelila.

Vo svojich prvých 2 zápasoch tento týždeň trafil 16 es, čím zvýšil celkový súčet sezóny na 184, a spoliehal sa na to, že v sobotu trafil 7 es proti Zengovi, najmä pri jeho prvom zápase.

Vo svojom jedinom predchádzajúcom stretnutí Rybakina porazil Martica v 2 tajbrejkových setoch v semifinále v Dubaji v roku 2020.

Elina Rybakina zosadila tínedžerku Zheng Qinwen, aby zvládla druhý týždeň Wimbledonu

© Shawn Potterill/Getty Images

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close