Svet

Wisconsinský prepočet potvrdil Bidenovo víťazstvo

Došlo len k zanedbateľným úpravám výsledkov.

29. novembra 2020 o 20:11 TASR

MADISON. Prepočítanie hlasov z prezidentských volieb v americkom štáte Wisconsin, ktoré sa skončili v nedeľu, potvrdilo víťazstvo demokratického kandidáta Joe Biden.

Súvisiaci článok Odvolací súd zamietol Trumpovu námietku proti voľbám v Pensylvánii Čítať

Denník Washington Post uviedol, že išlo o ďalší zo série neúspechov v úsilí úradujúceho prezidenta. Donalda Trumpa spochybniť výsledky volieb.

K prepočítavaniu hlasov došlo v dvoch najväčších volebných obvodoch Wisconsin, ktorý je jedným z kľúčových štátov amerických prezidentských volieb. V obidvoch prípadoch došlo len k zanedbateľným úpravám výsledkov, takže sa nezmenilo nič v poradí a postavení kandidátov.

Takže Joe Biden vo Wisconsine nakoniec porazil Trumpa o takmer 20 600 hlasov.

Na žiadosť Trumpovho štábu viac ako 800 000 prevodov v okresoch Milwaukee a Dane. V dôsledku prepočtu bolo na účet Bidena vo Wisconsine pridaných ďalších 87 hlasov. V oboch okresoch porazil Trumpa v pomere 2: 1.

Volebný štáb Donalda Trumpa musel za tento prepočet zaplatiť tri milióny dolárov.

Podľa agentúry AP sa jeho právnici teraz pokúsia napadnúť Bidenovo víťazstvo vo Wisconsine súdnou cestou. Musia však konať rýchlo, pretože konečný termín na potvrdenie výsledkov volieb v tomto stave je 1. december.

Trump sa pokúsil spochybniť výsledky volieb v šiestich štátoch vrátane Wisconsinu. Jeho úsilie už zlyhalo v štátoch Michigan, Georgia, Pensylvánia a Nevada.

Výsledky by mali dokončiť v Arizone v pondelok.

READ  Assam zatvára moslimské školy. „Potrebujeme viac lekárov, policajtov, dôstojníkov a učiteľov ako imámov.“ - 24T24 - Česká televízia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close