Wolves 1-0 Aston Villa: Hlavička Dotti Gomesovej ukončila obavy v Molineux, keďže európske nádeje Unaia Emeryho miznú | Futbalové správy

Hlásené a voľné momenty zápasu, ako napríklad Wolves získavanie bodov z hlavičky Dotti Gomesovej za víťazstvo 1:0 na ihrisku Molineux v derby West Midlands; Tím Julena Lopeteguiho sa v tabuľke Premier League posunul na 13. miesto, zatiaľ čo tím Unaia Emeryho zostáva ôsmy.

Autor: Adam Pate, Komentár a analýza @ghostcol

7:09, Spojené kráľovstvo, nedeľa 7. mája 2023

Wolves sa odrazili od minulotýždňovej ťažkej porážky s Brightonom, aby zmarili európske ambície Aston Villy víťazstvom 1:0 na ihrisku Molineux.

Skorá hlavička Tottiho Gomeza preskočila Emiliana Martineza a Wolves udržali víťazstvo – ich siedme víťazstvo v Molineux v deviatich zápasoch bez inkasovania. Víťazstvo v derby privítal v záverečnom hvizde Julen Lopetegui a jeho tím s radosťou.

Aston Villa potrebovala body, aby si v budúcej sezóne zabezpečila európsky futbal vo Villa Parku, ale proti súperovi to mala ťažké, pretože Tyrone Mings premárnil svoju najlepšiu šancu v zápase, keď neskoro vystrelil z tesnej blízkosti.

V dôsledku toho sa Wolves posunuli až o 40 bodov, nad Bournemouth a na 13. miesto v tabuľke Premier League. Villa sa posunula z ôsmeho miesta a chýba jej bod za Brightonom, pričom strana južného pobrežia má teraz v rukách tri zápasy.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

Hodnotenie hráčov

Vlci: Cha (7), Semedo (7), Dawson (8), Gilman (7), Totti (8), Neves (7), Lemina (6), Nunes (7), Cunha (6), Neto (7), Costa (7).

Spoločníci: Hwang (6), Collins (6), Drey (6), Moutinho (n/a).

Aston Villa: Martinez (6), Young (6), Konza (6), Mings (5), Moreno (6), Luis (6), McGinn (6), Trae (4), Ramsey (6), Buendia (6), Watkins (5).

Spoločníci: Bailey (6), Carlos (6), Duran (6), Digne (6), Camara (6).

Muž zápasu: Dottie Gomez.

Ako vlci podviedli Villu

Aston Villa nastúpila do zápasu s dôverou, ktorú by ste očakávali od tímu, ktorý prehral iba jeden z predchádzajúcich 11 zápasov, ale po prvom zásahu Wolves inkasoval, keď bol odvolaný pravý krídelný roh Rubena Nevesa.

READ  Ako sme sľúbili, Paramount+ je 27. júna drahší

Villa sa presadil a po zvyšok polčasu mal najväčšiu šancu na vyrovnanie cez Allieho Watkinsa, ktorého odhodlaná hlavička po centri Jacoba Ramseyho smerovala k Joseovi Sawovi. Brankár Wolves predviedol skvelý zákrok a zabránil Amy Buendii.

Skupinová správa

Dotty Gomes bola odvolaná do základnej zostavy Wolves po odchode Huga Buena. Mathias Cunha bol ďalšou zmenou pre Joaa Gomesa po prehre 6:0 v Brightone.

Bertrand Trey nastúpil na svoj prvý štart v Premier League po viac ako roku a nahradil Leandera Dentonkera.

Na druhej strane Lopeteguiho tím často testoval hornú líniu Villy, čím udržal domácich fanúšikov záujem o druhý gól, strela Matheusa Cunhu skončila. V druhom polčase sa však Villa presadil a Wolves sa snažili prejsť do protiútoku.

Našli to skoro, keď pôsobivý Pedro Neto poslal Diega Costu do ľavého kanála, ale jeho strelu Martinez vyrazil. Mings mal šancu z voleja zo šiestich metrov, no Wolves to takmer vyšlo draho, keď vyčistil brvno.

Ale keď bol vzadu odmietnutý priestor, Villa nedokázal predviesť nič obzvlášť jasné. Po víťazstve Tottenhamu vyzerajú ich európske vyhliadky pochmúrne. Pre Wolves je to úľava a hrdosť, že Lopetegui to otočil a stiahol s nimi.

Štatistiky FPL: Wolves 1-0 Aston Villa

Ciele Dottie
pomáha Neves
Bonusové body Doty (3), Shaw (2), Dawson (1), Gilman (1)

Analýza: Molineuxova forma zachraňuje Wolves

Wolves vyzerali ako na pláži v Brightone pri minulom víkendovom zápase 6:0, ale bol to ďalší pôsobivý výkon pred domácimi fanúšikmi, ktorý pomáha vysvetliť, prečo je okolo Lopeteguiho v Molineux toľko viery.

Je pozoruhodné, že žiadny tím v Premier League si v tejto sezóne neudržal doma viac čistých kont, keďže na Vianoce bol na dne. Sedem víťazstiev z deviatich zápasov v Molineux, pričom každé z týchto víťazstiev je nulové. Udržalo ich to.

Obáva sa, že Lopetegui nemá palebnú silu, aby udržal Wolves v Premier League, pričom iba dvaja hráči skórovali v tejto sezóne viac ako dvakrát.

READ  Recenzia: Beanie - Cineeuropa

Vynahradili to však dostatočným úsilím a úsilím, aby videli tieto úzke víťazstvá. Diego Costa skóroval za celú sezónu iba raz, no tento pocit pripisuje svojmu pracovnému tempu. Pedro Neto priniesol rovnakú energiu proti Aston Ville.

Unai Emery dostal obrovskú chválu za to, že otočil Villovo šťastie a zdvihol ho o sedem miest v tabuľke Premier League. Ale v Midlands je ďalší baskický manažér, ktorý urobil to isté. Poďakovanie Lopeteguimu za záchranu sezóny Wolves.

Lopetegui: „Ľudia mi hovorili, že som blázon“

Julen Lopetegui strelil gól, keď Wolves zdolali Aston Villu 1:0

Lopetegui označil udržanie Wolves v Premier League za svoj najväčší úspech v manažmente. Matematicky tam ešte nie sú, ale verí, že jeho oslavy zaistili bezpečnosť. „Dnes prejavujem viac emócií,“ povedal.

„Veľmi dôležité body, aby sme dosiahli 40 bodov. Nie matematicky, ale veľmi blízko k nášmu cieľu, veľmi šťastný pre klub a fanúšikov.“

„Bol to veľmi ťažký rok z mnohých dôvodov. V decembri sme sem prišli s 10 bodmi, na konci so štvorbodovým rozdielom od toho nasledujúceho.“ [safe] Tím po 15 zápasoch. To je veľmi, veľmi zlá situácia. Veľa ľudí mi hovorí: Si blázon, prečo tam ideš? Veril som.

„Bola to veľká výzva v mojom živote. Verím, že môj najťažší rekord ako trénera, ťažší ako víťazstvo v Európskej lige, ťažší ako zaradenie Sevilly do Ligy majstrov trikrát za sebou v ich histórii.“

„Preto som s hráčmi veľmi spokojný, po reakcii na prehru proti Brightonu to bol pre nás a našich fanúšikov veľmi ťažký týždeň. Nie je to jednoduché. Ale ukázali, že sú skvelí hráči. Ukázali v Brightone.“

Emery: „Sezóna nekončí“

Unai Emery reflektuje porážku Wolves 1:0 od Aston Villy

„Hrali sme lepšie ako niektoré zápasy, ktoré sme predtým vyhrali. Samozrejme, musíme byť klinickí,“ povedal Emery. „Snažili sme sa dodržať herný plán a to sa nám podarilo, prihrávaním dopredu sme zastavili vysoký tlak, dostali sa do šestnástky, zatáčali a vytvárali si šance.

„V prvom polčase sme hrali tak, ako sme mali hrať a povedal som tímu, že chcem, aby tak hrali. V druhom polčase stratili rytmus a snažili sa strácať čas. Nehrali sme najlepšie. prvý polčas bol ešte ťažší.

READ  Poľsko: Ukrajina tvrdí, že bude žalovať Poľsko, Maďarsko a Slovensko za zákaz dovozu potravín

„Aj v druhom polčase mali dobré šance a zachránili pred Emilianom. Snažili sme sa zápas remizovať a otočiť, no nepodarilo sa nám to. Potom môžeme byť trochu frustrovaní, ale spôsob, akým sme ukázali v Prvý polčas je taký, aký chceme.“

Villa má teraz pred sebou prácu, aby sa kvalifikoval do Európy, ale trojbodové manko môže dohnať, keď budúci víkend nastúpi vo Villa Parku proti Tottenhamu. Emery sa nevzdával nádeje. „Stále dostávame šancu získať európske miesta,“ dodal.

„Samozrejme, po tomto už menej. Ale musíme byť nadšení, pretože pred tromi mesiacmi bol iný cieľ. Samozrejme, pred dvoma týždňami sa naskytla skvelá príležitosť, ale snažíme sa ju užiť s našimi priaznivcami doma, pretože napr. pre nás sezóna nekončí.“

Čo bude ďalej?

Wolves cestujú do prvej štvorky nádejí Manchestru United v sobotu 13. mája o 15:00.

Aston Villa sa v ten istý deň vracia do Villa Parku, kde hostí Tottenham v kľúčovom súboji top šestky. Začiatok o 15:00 hod.

Wolves 1-0 Aston Villa – Opta Stats

• Wolves neprehrali v posledných piatich ligových zápasoch proti Aston Ville.
  • Aston Villa prehrala zápas Premier League prvýkrát od februára a predtým neprehrala 10.
  • Wolves si udržali štyri po sebe idúce čisté kontá v Molineux v Premier League prvýkrát od júna 2020 a žiadna strana neudržala doma v Premier League viac shutoutov ako Wolves v tejto sezóne.
  • Todd Gomes sa stal 14. rozdielnym strelcom Wolves v Premier League v tejto sezóne.