Hlavné správy

World Junior Notebook: Tímy sú šťastné, že konečne hrajú

Obsah článku pokračoval

Za Švajčiarsko skórovali Geethan Jobin, Inaki Paragano a Lionel Merchant. Matthias Bom a Leon Wolner čelili Rakúsku, ktoré v presilovej hre išlo 0: 8.

„Bolo to veľmi vzrušujúce a celý tím sa tešil na prvý zápas a myslím si, že sme odviedli dobrú prácu,“ uviedol útočník Švajčiarska Simon Knock. “Bol to prvý krok k dobrému štartu do turnaja. V našom prvom zápase 25. sezóny chceme pokračovať v tom, čo sme urobili (utorok).”

Švajčiarsko otvára zápas na Štedrý deň proti Slovensku, zatiaľ čo Rakúsko v ich úvodnom zápase narazí na USA v deň boxu.

„Boli veľmi nadšení, že môžu hrať,“ uviedol hlavný tréner Rakúska Roger Bader. “Keď boli štyri dni izolovaní v hotelovej izbe, boli veľmi nadšení, že môžu trénovať na ľade, a teraz sú ešte viac nadšení z toho, že si zahrajú hru. Toto chcú hráči robiť.”

Rakúsko je skupina s Ruskom, Švédskom, USA a Českou republikou. Švajčiarsko je v tíme s Kanadou, Fínskom, Slovenskom a Nemeckom a momentálne je v izolácii po tom, čo po príchode do Edmontonu malo osem hráčov pozitívny test na COVID-19.

“Bolo fantastické, že hrali zápas,” uviedol švajčiarsky tréner Marco Bayer. “Je to pre nich už dlhá doba. Práve teraz trénujeme. Od leta nie sú v národnom tíme. Bolo skvelé mať všetkých chlapcov, všetkých hráčov, aby sa vrátili a hrali nejaké zápasy.”

Korčuliarske nohy

Po dlhom prepúšťaní chvíľu trvalo, kým oba tímy nabrali tempo hry. V tretej tretine dokázal zastaviť neskorý náboj zo Švajčiarska, ktoré sa viac ako päť minút hry dotiahlo do bránky. Švajčiarsko v zápase zvíťazilo nad Rakúskom 28: 24.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close