Svet

Worthington integruje sna snov, aby získal prvé zlato vo voľnom štýle BMX

Výsledky

BMX debutoval na olympiáde vo voľnom štýle a finále nesklamalo. Americký Hannah Roberts Vstúpil do udalosti ako obľúbený. Roberts s 96,10 mal fantastickú prvú jazdu, ktorá udávala tón pre druhú jazdu na ihrisku. Napriek Robertsovmu pôsobivému behu, Veľká Británia Charlotte Worthingtonová Ukážkový finálový beh, ktorý získal prvú zlatú medailu v kombinácii BMX voľný spôsob.

Deväť jazdcov sa dostalo do finále pri hľadaní medaily. Na rozdiel od sejacieho kola boli oba behy priemerné. Raiderom stačí poriadny beh, ktorý im vypočíta skóre v prípade.

Roberts musel čakať, kým najskôr pojde jeho osem konkurentov, ale oplatilo sa čakať. 19-ročný mladík nemrhal časom. Začala otáčaním o 360 barov a potom začala šľahať chvostovým bičom. Pridala otočenie zadného otočného ramena a počas celej jazdy bola čistá vysokou rýchlosťou. Rozhodcovia uznali náročnosť, jej 96,10, najvyššie skóre udelené počas dvoch súťažných dní a o sedem bodov vyššie ako ostatné.

Worthington, ktorý vstúpil na poslednú cestu, bol po havárii na poslednom mieste. Pokúsila sa pristáť k prvému 360 backflipu ženy v súťaži. Naozaj nemala čo stratiť, odzrkadlilo sa to na jej toku. Po triku sa dostala k triku – vrátane nezdaru. Nedalo sa poprieť, aký dobrý bol jej flow a po dlhom čakaní jej rozhodcovia udelili skóre 97,50 a vyniesli ju na posledné prvé miesto v rebríčku.

Idem na svoj posledný beh, Peris Benagus Sedel na 5. mieste a na dosiahnutie pódia potreboval viac ako 89,2. Medzi jej pôsobivými kombináciami ju nesamovražedná obsluha vrátane čistých 360-tich rokov podviedla po triku v jej poslednom behu. Nakoniec to nestačilo, pretože prišla s 88,50 a posunula ju na štvrté miesto.

Švajčiarsky jazdec Nikita Dugaros Videl som solídny prvý beh bez námahy. Rozhodcovia jej udelili skóre 89,2, čo Benagasovej stačilo krátko nato na bronz.

READ  Rusko tvrdí, že zostrelilo ukrajinské bezpilotné lietadlo v blízkosti leteckej základne bombardérov a zabilo 3 ľudí

Keď je všetko na scéne usadené, zostáva len Robertsov posledný beh, ktorý rozhodne o tom, kto získa akú farebnú medailu. Roberts šokujúcim pohybom vyšla z pedála a zavolala. Roberts získal striebro a zlato Worthingtonu.

Charlotte Worthingtonová z Veľkej Británie súťaží počas finále Parku žien, 9. dňa 2. dňa 2. dňa olympijských hier BMX vo voľnom štýle v Tokiu 2020, 1. augusta 2021 v japonskom Tokiu.

Getty Images

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close