WTA Roundup: Arena Sabalenga vyhráva prvý zápas po US Open

Olympijské hry v Tokiu 2020 – tenis – dvojhra žien – 2. kolo – tenisový park Ariak – Tokio, Japonsko – 26. júla 2021. Aréna Sapalenka z Bieloruska hrá vo svojom zápase 2. kola s Chorvátkou Donou Vekic REUTERS / Mike Segar

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na reuters.com

2021-10-21 04:03:02 GMT + 00: 00 – Arena Sabalenga, ktorá sa vracia po dlhej prestávke spôsobenej pozitívnym testom Kovit-19, zaznamenala 7-6 (2), 4-6, 6. 1 výhra nad Austrálčankou Ajlou Domlajanovičovou v stredu v zápase 2. kola VTB Kremeľského pohára v Moskve.

Bielorus, ktorý skončil pred dvoma týždňami na turnaji v Indian Wells prvý, sa po pozitívnom teste odhlásil a v Moskve vyhral v 1. kole. Tento výsledok znamenal jej prvé dejstvo od stredajšieho vypadnutia s Kanaďankou Leilou Fernandezovou v semifinále US Open.

Aj druhá nasadená Corbin Muguruzaová potrebovala na víťazstvo v úvodnom zápase 3 sety, keď zdolala Češku Terezu Martinkovú 6:4, 4:6, 6:3.

Dvaja ruskí hráči, ktorí nastúpili v stredu, vyhrali svoje zápasy 2. kola. Štvrtá nasadená Anastasia Pavľučenkovová zdolala Bernarda Peru z USA 6:2, 7:5 a Jekaterina Alexandrovová zdolala Anhelinu Kalinu z Ukrajiny 6:4, 6:1.

Tenerife Ladies Open

Maria Camila Osorio Serrano sa prvýkrát v kariére prepadla do top 10, keď porazila 19-ročnú Kolumbijčanku Elenu Svitolinovú z Ukrajiny 5:7, 6:3, 6:2 v sete. Tenerife, Španielsko.

Ostatný zápas dňa na Kanárskych ostrovoch pozostával z troch zápasov druhého kola.

Slovenka Anna Carolina Schmidlová zvíťazila nad Jacqueline Christianovou z Rumunska 6:2, 7:5 v sete. Číňanka Xinhua Wang odstúpila 6-1, 6-7 (5), 4-1 po Rusku Varvara Kracheva a Francúzke 6-4, 6-2.