šport

WTP rastie v severnom Nemecku

Už štvrtýkrát za sebou sa v Kieli konala súťaž WTP. Tento turnaj je posledným z troch turnajov v rámci „ESTESS Schleswig-Holstein WTP Tour“ a pohostinnosti pre hráčov. Vedľa hotelového zariadenia „GHotel and Living“ je koncept dvojdňovej súťaže (08.-09.08) dokonale zapadnutý.

Riaditeľ turnaja Johan Hurdick pozoruje jasný rast WTP v severnom Nemecku. – Rok čo rok vidieť, že vnímanie WTP medzi hráčmi rastie, hovorí.

Koncept krátkych 2-3-dňových zápasov sa dobre hodí k turnajom Futures a Challenge a bol dobre prijatý.

– Tento rok sme mali veľa požiadaviek od hráčov, ktorí vypadli z budúcnosti či už v kvalifikácii alebo v 1. kole. Niektorým sa zápas podarilo odohrať a pre niektorých bol príliš krátky.

– Budúci rok nastavíme dátum neskôr v týždni, aby si mohlo viac hráčov zahrať futures a potom sa po turnaji WTP presunúť do ďalšej budúcnosti.

Tím zložený z indických hráčov Tarun Karra a Arjun Mahadeva a ich trénera Bharata Parthasarathyho bol na kýle a vytvoril v zápase dobrú atmosféru.

– WTP je skvelé. Potrebuje to aj India. Je lepšie získať medzinárodné body, potom národné body a ľahšie sa zúčastniť súťaže WTP, potom národnej súťaže.

Milujem myšlienku krátkych zápasov a skutočnosť, že ich môžete prepojiť s budúcnosťou.

– Takéto súťaže potrebujeme na podporu hráčov. Nielen v Európe. Potrebujeme to všade, povedal. Tarun Karra, jeden z jeho zverencov, vytvoril vo svojom štvrťfinále najväčšie vzrušenie na turnaji a opäť ukázal, že o tenise rozhoduje myseľ.

Tarun viedol v tajbrejku prvého setu 6:0 a tajbrejk prehral 6:8. Druhý set vyhral po 20 minútach 6:0. Finálový set prehral 2:6 so svojím súperom Jasonom Hildebrandtom. – Je to bláznivá hra, zasmial sa.

Ale viete, taký je tenis. Rozhodcom zápasu bol Björn Borg, ktorý má viac ako 20-ročné skúsenosti na turné ATP. – Páči sa mi WTP. Veľmi by mi to pomohlo ako rozhodcovi aj dozorcovi.

READ  Liga majstrov: Paríž Saint-Germain postúpil do semifinále cez Atalanta Bergamo

– Integrácia hráčov s iba národnými bodmi do medzinárodného turné bol na turné vždy problém.

Koho hodnotenie je lepšie ako ostatné? WTP dokonale uzatvára medzeru, pretože môžete ľahko zmeniť národné hodnotenie a udržať všetkých hráčov v rovnakom systéme.

„Je to skvelý systém a ušetril by nám veľa hodín na turné,“ povedal na margo zápasu.

Medzi ženami vyhrala Slovenka Zuzana Zlochová a medzi mužmi Nemec Niklas Guttau. Konečné výsledky: Ženy: Zuzana Zlochová, Svk – Lisa Ponomar, GER 6-4, 6-2 Muži: Niklas Guttau, Ger-Tim Hammes, Ger 6-2, 6-1.

– Všetky výsledky: wtptennis.net

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close