Technológie

Xiaomi má prvý priehľadný televízor na svete, ktorý prekonal aj giganty televízneho sveta

čínsky Xiao včera nielen nový špičkový smartphone s dokonalými parametrami, ale aj jeden jedinečný – prvý komerčný televízor s priehľadným displejom. Načo je to dobré? Prakticky nič, iba demonštrácia možností a schopností súčasných technológií nemôže byť lepšia. Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition sa bude predávať v reálnom živote.

ZDROJ Xiaomi

Mi TV LUX Transparent Edition je vo všetkých ohľadoch jedinečný. Najväčší je určite polopriehľadný displej, prostredníctvom ktorého je viditeľný pri vypnutí. Japonský Panasonic prednedávnom predstavil niečo podobné“, ale s myšlienkou priehľadných obrazoviek blikajú aj mnoho rokov LG čí Samsung, Doteraz sme však nevideli komerčne dostupnú televíziu s priehľadným displejom.

Pozri saPanasonic už má priehľadnú OLED TV, nazval ju Vitrine

ZDROJ Xiaomi

Prečo je použitie takého niečo veľmi sporné. Je perfektné ukázať niečo jedinečné v domácnosti. Je to rovnako veľmi užitočné v komerčnej oblasti, ale ja si osobne neviem predstaviť, že v obývacej izbe bude mať priehľadnú televíziu. Iba ako súčasť nábytku, vďaka ktorému by sa „stratil“ v ​​priestore. Niečo ako práve spomínaný štýl Panasonic s dreveným rámom,

Transparentná edícia Xiaomi Mi TV LUX sa však líši. Strieborný rám je vybavený priehľadným displejom, ktorý je ukotvený k základni so všetkými potrebnými komponentmi pre fungovanie televízora. Samotný displej je typu OLED, inak by to nebolo možné, pretože LCD potrebuje podsvietenie LED diódami. Výsledkom je, že telo displeja je hrubé iba menej ako 6 mm.

ZDROJ Xiaomi

55-palcový displej má rozlíšenie 4K Ultra HD, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, technológiu MEMC 120 Hz (odhad pohybu, kompenzácia pohybu), odozvu 1 ms a ponúka úroveň kontrastu 150 000: 1. Podľa výrobcu dosahuje 93% pokrytie farebného spektra DCI-P3, ale zobrazuje aj 10-bitové farby. HDR nie je problémom pre novosť.

READ  Hry pre Xbox budeme do televízie vysielať čoskoro

Inteligentný engine AI Master Smart s upravenou čipovou sadou MediaTek 9650 sa stará o prevádzku a spracovanie obrazu, ktorý využíva 20 optimalizovaných algoritmov na vylepšenie obrazu a 5 hlavných scénických režimov.

ZDROJ Xiaomi

V dolnej kruhovej časti je nielen elektronika na prevádzku televízora, ale aj reproduktory. Podporujú tiež Dolby Atmos, ale bežný zvuk je vylepšený technológiou AI Master for Audio. Displej zobrazuje špeciálne upravené rozhranie MIUI pre televízne rozhranie tak, aby sa zhodovalo s priehľadným displejom. Zaujímavý môže byť aj displej Allways, v prípade ktorého by sa informácie mohli vznášať vo vesmíre.

ZDROJ Xiaomi

Z zadnej strany je možné pripojiť iba 3 zariadenia HDMI a dve periférie USB. K dispozícii je sieťový port, optický zvukový vstup, konektor antény a 3,5 mm zvukový port.

ZDROJ Xiaomi

Pozri saLyric Speaker – transparentné jedinečné texty textov

Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition sa bude predávať tento víkend 16. augusta. Oficiálna cena je stanovená na domácom trhu na 49,999 CNY, čo je približne 6 100 EUR. Je ťažké povedať, či je to pre tak jedinečne veľkú sumu alebo nie. Ak si spomeniete, pred dvoma desaťročiami, podstatne menšie plazmové televízory stoja podobné množstvo a ľudia ich kúpili.

ZDROJ Xiaomi

zdrojXiao

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close