Technológie

Xiaomi Mi TV LUX je prvý sériovo vyrábaný priehľadný OLED televízor

Foto: Xiaomi

Xiaomi predstavila vlajkovú loď smartphone Mi 10 Ultra, ktorý okamžite získal prvé miesto v uznávanom rebríčku fotografií DxOMark. Čo je ešte horšie, čínsky výrobca chválil tiež pozoruhodný inteligentný televízor OLED.

Televízory OLED sú stále relatívne drahé, ale už dávno prestali byť výnimočné. Transparentná edícia Xiaomi Mi TV LUX je však obzvlášť zaujímavá, pretože je priehľadná. Priehľadný panel OLED zaisťuje, že televízor bude po vypnutí takmer ako okno. Po zapnutí vyzerá zobrazený obsah, akoby plával vo vzduchu, uviedla produkcia.

foto: Engadget

Pokiaľ ide o čísla, výrobca vybavil novú inteligentnú televíziu s panelom OLED s rozlíšením FHD, uhlopriečka 55 palcov, so pomerom statického kontrastu 150 000: 1 a 93% pokrytím spektra DCI-P3. Obrázok sa obnoví 120-krát za sekundu (120 Hz) a môže sa pochváliť časom odozvy 1 milisekundy.

Srdcom televízora je okrem obrazovky OLED Čipová sada MediaTek 9650, ktorá je schopná optimalizovať obraz pre rôzne podmienky vďaka zručnostiam strojového učenia. Obsahuje 20 výkonných optimalizačných algoritmov.

priehľadná televízia
foto: Xiao

„Artificial Intelligence“ sa stará aj o prispôsobenie zvuku, ktorý sa prispôsobí typu zobrazovaného obsahu. AI Master pre audio je doplnená technológiou Dolby Atmos, Rám televízora je hrubý iba 5,7 milimetra a je umiestnený v guľatej základni.

Vzhľadom na tento koncept je zrejmé, že televízor Xiaomi Mi TV LUX nepatrí k stene, ale k miestu niekde v miestnosti. Televízor beží pod obuškom Používateľské rozhranie MIUIčo je známe od výrobcu smartfónov. Bolo to, samozrejme, prispôsobené potrebám televízie.

foto: Xiao

Zahŕňa napríklad funkciu Stále na obrazovke, ktorá zobrazuje čas, rôzne informácie, obrázky alebo predvolený text, keď je televízor vypnutý. Transparentná edícia Mi TV LUX OLED sa na čínskom trhu uvedie do predaja 16. augusta 6120 EUR (49 999 CNY).

READ  GTA Online zažije obrovský nový ostrov a novú lúpež

Aj keď je nový produkt zaujímavý, nie je určený pre tých zákazníkov, ktorí hľadajú maximálnu kvalitu obrazu. Priehľadný panel OLED má určité obmedzenia. Zážitok zo sledovania môže byť rušený svetelnými zdrojmi alebo celkovým umiestnením v dobre osvetlenej miestnosti. Transparentnosť panelu OLED plní predovšetkým estetickú funkciu.

Xiao
foto: Xiao

Aj keď to tak je podľa výrobcu Mi TV LUX, prvý sériovo vyrábaný priehľadný televízor, nie je absolútnou novinkou. Minulý rok predstavila transparentná televízna spoločnosť LG so zavedením, že sa v budúcnosti uvedie na pravidelný spotrebiteľský trh. To sa zatiaľ nestalo, takže Xiaomi pripisuje majstrovstvá.

Okrem priehľadných OLED panelov sú k dispozícii aj priehľadné LCD obrazovky. LCD obrazovky však nie sú v tomto ohľade také pôsobivé, pretože musia byť podsvietené a musia mať hrubšie sklo.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close