Technológie

Xiaomi predstavila prelomovú inováciu. Priesvitná televízia sa bude hromadne vyrábať

Hoci sa na prvý pohľad nemusí zdať, že svet televízorov už nie je ľahké inovovať a prekvapiť užívateľa, Xiaomi stále uspel. Varuje, že bude prvým priehľadným televízorom, ktorý bude produkovať séria Xiaomi Mi TV Lux s atribútom OLED Transparent Edition portál Miblog.com,

Samotná obrazovka pozostáva z priehľadnej platne, tj zo špecifického OLED displeja, ktorého hrúbka je iba 5,7 mm. Diagonálna strana najviac vybaveného modelu je 55 palcov, displej ponúka obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a rozlíšenie Full HD.

Malo by sa preto poznamenať, že technológia priehľadného obrazu má stále svoje limity, a dokonca aj pri rozlíšení Full HD je možné vidieť, že displej nie je vhodný pre tých, ktorí sú mimoriadne tolerantní k ostrosti obrazu 4K.

Toto je displej od juhokórejského výrobcu LG. Toto nie je náhoda, pretože tento výrobca je jedným z najväčších hráčov v oblasti displejov. S priehľadnými panelmi má už skúsenosti, keď nedávno predstavil svoj vlastný priehľadný televízor LG Transparent OLED Signage. (Doteraz) sa však nevyrábal hromadne a jeho cena tiež prekročila 20 000 EUR.

Vo vnútri televízora procesor MediaTek 9650 spúšťa a spúšťa softvér MIUI 3.0. Poznáme MIUI od výrobcu smartfónov. Umelá inteligencia si tiež zaslúži vykonať obrázok, ktorý tiež pomáha kvalite zvuku.

Zdroj: Xiaomi

Zaujímavé na televízore je, že je postavený tak, že je umiestnený v okrúhlom stojane a nevisí na stene. Týmto spôsobom si môže užívateľ tiež lepšie vychutnať „plávajúci“ obraz v miestnosti.

Lacné spasenie nie je nič nové. Bude sa predávať na čínskom trhu od približne 6 000 EUR. Uvidíme, kedy dorazí na pulty v našom regióne.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close