Technológie

Yamaha čelí ťažkostiam pri homologizácii aerodynamického krytu MotoGP 2023

Yamaha má problémy so synchronizáciou kapotáže svojho motocykla MotoGP 2023, ktorá bola pri predsezónnom testovaní v Portugalsku o niečo širšia ako súčasná norma.

Pravidlá vyžadujú, aby výrobcovia koordinovali exhibíciu pred začiatkom sezóny a musia tak urobiť predtým, ako vyrazia na trať v piatok prvej Veľkej ceny roka.

A počas celej sezóny majú nárok na vylepšenie, ktoré si po prerobení môžu vymeniť s premiérom počas celej sezóny.

Yamaha požiadala technických úradníkov FIM o zariadenie používané na meranie maximálnej veľkosti aerodynamických krytov, aby ich mohli homologovať, pretože sú v súčasnosti podľa súčasných pravidiel príliš široké.

Šírka kapotáže, ktorá pokrýva predné blatníky, je určená kovovým držiakom, na ktorom je bicykel umiestnený, ako je vidieť na obrázku nižšie.

Vychytávka na homologizáciu kapotáže MotoGP

Foto: Nemka Garcia

V roku 2019 dorazilo Suzuki na prvú Veľkú cenu sezóny s kapotážou, ktorá nespĺňala požadované miery, takže všetka aerodynamická práca bola odhalená.

Nakoniec ho bolo treba orezať, aby sa kapotáž dostala staromódnym spôsobom, s pílou a pilníkom, na povolenú veľkosť.

„Momentálne máme dve najväčšie obavy z načasovania a výberu kapotáže,“ priznal v piatok pre Motorsport.com športový riaditeľ Yamahy Massimo Meregalli.

„Máme dve kapotáže a musíme si vybrať, s ktorou pôjdeme,“ dodal, hoci sa teraz ukázalo, že pôvodný dizajn musel byť tiež upravený, keďže boli príliš široké.

čítaj viac:

Neúspech prispieva k tomu, čo bolo doteraz pre Yamahu a jej bicykel 2023 náročnou predsezónou s kapotážou.

Fabio Quartararo zašiel tak ďaleko, že priznal, že Yamaha „možno nie je pripravená“ na úvodné kolo. Neschopnosť bicykla dostať čas na novú gumu je hlavným problémom sezóny – s majstrom sveta 2021 kvôli problémom, ktorým čelil na motorke pri teste v Portugalsku.

READ  Roland SH-4d je jedinečný nástroj, ktorý zachytáva 50-ročnú históriu spoločnosti ako prenosného „futuristického retro“ syntetizátora.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close