Ekonomika

Yermak predstavuje ukrajinský mierový vzorec na WEF v Davose

Každoročný program Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose, ktorý sa začína od pondelka, má veľa udalostí o Ukrajine, najmä vo štvrtok 19. januára predstaví vedúci prezidentskej kancelárie Andriy Yermak ukrajinský mierový vzorec na 45 minút.

V utorok prvá podpredsedníčka vlády Julia Sviridenko, Oleksiy Chernyshov, prezident ukrajinskej NJSC Naftogaz, prezidentka EBOR Odile Renaud-Basso a fínsky minister zahraničných vecí Ville Skinnari diskutovali o téme „Ukrajina: Čo ďalej?“

Okrem toho budú v utorok ďalšie dve zasadnutia venované diskusii o druhom výročí vojny v Európe a obrane kontinentu. Zúčastnia sa prezidenti Poľska Andrzej Duda, Litva Kitanas Nowseda, Moldavsko Mia Sandu, Fínska Sanna Marin, Slovenska Eduard Heger, Severné Macedónsko Stevo Penderovski, líderka Bieloruských demokratických síl Svetlana Chiganoskaya. Hovorte o historických predstavách o vojne.

V ten istý deň na fóre vystúpia špeciálne prejavy predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, nemeckého spolkového kancelára Olafa Scholza a španielskeho premiéra Pedra Sancheza.

Fareed Zakaria Svyrydenko zo CNN bude v stredu diskutovať o bezpečnosti a obnovení mieru s Dudom, generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, kanadskou vicepremiérkou Chrystiou Freelandovou a americkou riaditeľkou národnej spravodajskej služby Evril Hainesovou.

Od 16. januára do 19. januára budú spolu s WEF v Davose spolupracovať s Ukrajinským domom, diskusným programom organizovaným Fondom Western NIS Enterprise Fund, Nadáciou Viktora Pinchuka a Capital Horizon a Nadáciou Viktora Pinchuka. Projekt pre vás na Ukrajine a PinchukArtCentre.

Nadácia Viktora Pinchuka navyše usporiada 19. januára diskusiu počas tradičných ukrajinských raňajok.

READ  Putinovo kladivo! Keďže Truss sa snaží EÚ „zvýšiť“, sankcie sa uvoľnia போர் 266BN z „vojnovej hrude“ | Politika | Správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close