Ekonomika

Yogi, zástupca generálneho riaditeľa vedie tímy na investičných roadshow v zahraničí

Vláda štátu Uttar Pradesh (UP) zintenzívnila úsilie o vyslanie delegácií na vysokej úrovni do takmer 20 alebo viacerých krajín, aby usporiadali medzinárodné putovné prehliadky pred navrhovaným Globálnym summitom investorov-2023 (GIS-23).

Vláda UP dúfa, že pritiahne investície 10 miliónov miliónov v GIS-23 v Lucknow v januári 2023.

„Áno, pošleme päť až šesť tímov, aby usporiadali roadshow v 20 alebo viacerých krajinách. Okrem hlavného ministra Yogi Adityanatha budú do októbra až novembra 2022 vyslaní zástupcovia hlavného ministra Kesav Prasad Maurya a Prajesh Pathak a tímy pod vedením ministrov. Čoskoro vytvoríme spôsoby, ako môžu vedúci výborov a rôznych oddelení navštevovať ministerské krajiny. Potenciálne investície možno uskutočniť v sektore prepojenom s ich sektormi,“ povedal Arvind Kumar, komisár pre infraštruktúru a priemyselný rozvoj (IIDC) štátu Uttarpradéš.

Kumar nezdieľal zoznam možných destinácií pre štátne vládne skupiny na prilákanie investícií.

„V tejto fáze nemôžeme zdieľať zoznam krajín, ktoré treba navštíviť, pretože môžu byť pridané nové destinácie a tie, ktoré sú momentálne na zozname, môžu byť z neho v najbližších týždňoch odstránené,“ povedal.

„Podľa potreby komunikujeme s rôznymi ambasádami/vysokými komisiami,“ dodal.

Roadshow sa pravdepodobne budú organizovať v USA, Spojenom kráľovstve, Kanade, Singapure, Spojených arabských emirátoch, Švédsku, Holandsku, Izraeli, Francúzsku, Nemecku, Južnej Kórei, Mauríciu, Rusku a Austrálii, uviedli ľudia oboznámení s vývojom v sektore infraštruktúry a priemyselného rozvoja. . . Existujú náznaky, že môžu byť vyslané predbežné tímy vládnych úradníkov a zástupcov priemyslu, aby sa pripravili na príchod delegácií ministrov na vysokej úrovni. Štátna vláda tiež navrhuje organizovať roadshow vo veľkých mestách Indie.

Hlavný minister požiadal predstaviteľov ministerstva infraštruktúry a priemyselného rozvoja, aby dokončili zoznam partnerských krajín pre GIS-23. Singapur vystúpil ako prvá partnerská krajina tohto samitu. Partnerskými krajinami UP Investors Summit 2018 sú Holandsko, Japonsko, Slovensko, Fínsko, Česká republika, Maurícius, Thajsko, Nepál a Belgicko. Štátna vláda je s nimi a ďalšími potenciálnymi partnerskými krajinami v kontakte.

READ  Izraelskí veľvyslanci na ukrajinskej hranici sa pripravujú na evakuáciu potenciálnej pôdy

„Áno, Summit investorov Uttar Pradesh-2018 mal sedem krajín. Singapur už ponúkol, že bude partnerom Svetového investorského samitu-23. Tentoraz môžeme mať viac partnerských krajín,“ povedal Kumar.

Summit investorov Uttar Pradesh-2018 sa konal v Lucknow vo februári 2018. Prijaté návrhy na to isté. Investícia vo výške 4,68 milióna miliónov korún. Štátna vláda tvrdí, že zaviedla investičné schémy Zatiaľ 3 milióny miliónov korún. Realizované hodnotové investičné projekty 80 000 crore na treťom ceremoniáli položenia základov, ktorý sa konal v Lucknow v júni 2022. Vymenovala tiež konzultanta, ktorý má v najbližších piatich rokoch premeniť štát na biliónovú ekonomiku.

Profesor Yashvir Tyagi, expert a bývalý vedúci katedry ekonómie, Lucknow University, povedal: „Na dosiahnutie cieľa biliónovej ekonomiky v nasledujúcich piatich rokoch potrebuje UP veľký tlak na investovanie do štátu. Vzhľadom na hrozbu recesie v USA a mnohých ďalších krajinách, potenciálni investori hľadajú lukratívne a hľadajú cesty a UP sa môže stať atraktívnou destináciou pre priame zahraničné investície. Takto to bude výhodná situácia pre investorov aj pre štát.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close