Technológie

Yuji Naga potvrdil, že hudbu pre Sonic 3 zložil Michael Jackson

Toto je už dlho herný mýtus Michael Jackson zložil hudbu pre Sonic the Hedgehog 3O tom, na ktorých častiach nahrávky sa podieľal, sa už dlho šuškalo.

Teraz tvorca Sonic Yuji Naga potvrdil, že hudbu pre hru zložil Michael Jackson.

„Je v Sonic Origins Sonic 3 ďalšia pieseň?“ Tweetoval. „Bože, aj keď Seka oficiálne používa hudbu Michaela Jacksona, hudba pre Sonic 3 sa zmenila.“

Sonic Origins, nová kolekcia hier Sonic Sebavedomý Nepoužívajte pôvodný soundtrack. Existuje podozrenie, že to bolo spôsobené špekuláciami o licenčných poplatkoch za Jacksonov majetok.

Namiesto toho zbierka používa Nový zákon skladateľa Jun Chena.

Kreatívny riaditeľ Takashi Iizuka pre Eurogamer potvrdil: „Keď sa vrátime a pokúsime sa vytvoriť tieto hry pred viac ako 30 rokmi, získate veľa starých údajov, ktoré sa v skutočnosti nedali použiť. Hudba je jedným z nich – museli sme vykopať staré kazety DAT, aby ste získali hudbu, ktorá bola vo všetkých týchto hrách. A Jun Senoue musel ísť do toho a znovu vytvoriť hudbu, ktorú mohli dať na Sonic 3 a Knuckles, v modernej podobe.“

Naga tiež tweetovala obrázok z Jacksonovho domu, keď skupina odišla. „Je to veľmi vyblednuté,“ priznáva. „Chýba mi to“.

Hovorí sa, že Seka odstránil Jacksona zo Sonic 3 po obvineniach zo zneužívania detí, hoci fanúšikovia veria, že hudba, ktorú zložil, je v pôvodnej verzii hry a namiesto toho na nej pracovali Jacksonovi producenti.

Nagov tweet je kľúčovým potvrdením tejto dlhotrvajúcej fámy.

READ  Vývojár Halo Infinite oneskoruje aktualizáciu postupu pri kooperácii kampane, Forge a sezónnom pláne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close