Svet

Z 53 krajín je Portugalsko v reakcii na epidémiu na 31. mieste – Správy

Rebríček „Govt Flexibility Ranking“ (pôvodný názov) zostavila a uverejňuje mesačne agentúra Bloomberg na základe analýzy 12 kritérií (zdravotných, politických a sociálnych), a to počtu prípadov na 100 000 osôb za mesiac, celkovej úmrtnosti na milión ľudí, miery pozitívnych testov, prístup k očkovacím látkam, kvalita zdravia, obyvateľstvo Predpovede rastu hrubého domáceho produktu (HDP) na rok 2021

V dnes vydanom vydaní vedie „rebríček“ Nórsko, ktoré je podľa agentúry Bloomberg krajinou, ktorá v súčasnosti dokáže nájsť najlepšiu cestu k normalizácii po epidémii.

V globálnej analýze 12 kritérií získalo Nórsko regresný index 77,2 na 100, nasledované Švajčiarskom a Novým Zélandom.

Spojené štáty americké (USA) boli vo vyššej pozícii ako predchádzajúci mesiac a teraz sú na piatom mieste so skóre indexu elasticity 74.

„Najlepší čas zostať v ére Govt-19 bol vtedy, keď americký režim trval krátko. Jeho očkovacia kampaň bola zastavená a nové prípady sa zvýšili variáciami delta, ktoré v júli opäť vzrástli, čo v niektorých častiach územia vyvolalo nové obmedzenia.“ krajine, aj keď úmrtia sú stále súčasťou predchádzajúcej vlny, “povedal Bloomberg.

Portugalsko je na 31. mieste, o dve miesta nižšie ako v predchádzajúcom mesiaci, s indexom flexibility 62,2 na 100, čo eviduje 786 prípadov mesačne na 100 000 ľudí. Minulý mesiac bola úmrtnosť 0,3%, miera testu bola 5,1%podľa pozitívnych hodnotení agentúry Bloomberg a miera ochrany proti očkovaniu (populácia) bola 55,6%.

Portugalsku predchádza Čína, Saudská Arábia, Turecko, Spojené kráľovstvo, Austrália, Japonsko, Izrael a niekoľko členských štátov Európskej únie (Španielsko, Grécko, Taliansko, Nemecko, Belgicko, Rakúsko, Írsko alebo Holandsko).

Za Portugalskom sú krajiny ako Poľsko, Rusko, Brazília, India alebo Argentína.

Pod rebríčkom Bloombergu (53.) sa nachádza Indonézia s indexom elasticity 40,2.

Podľa nedávnej súvahy agentúry France-Press epidémia Govit-19 spôsobila na celom svete najmenej 4 179 675 úmrtí a viac ako 195,2 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom.

READ  Zákonodarcovia EÚ navrhujú vyhlásiť Európu za LGBT „slobodnú zónu“

Podľa údajov Generálneho riaditeľstva pre zdravie (DGS) v Portugalsku od začiatku epidémie v marci 2020 zomrelo 17 320 ľudí a hlásilo 960 437 prípadov.

Ochorenie dýchacích ciest spôsobuje korónový vírus SARS-CoV-2, ktorý bol objavený koncom roka 2019 vo Wu-chane v strednej Číne a v súčasnosti je identifikovaný v krajinách ako Spojené kráľovstvo, India, Južná Afrika, Brazília a Peru.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close