najnovšie správy

Z domova sociálnych služieb Nemocnice Martin je šesť pacientov.

Päť z hospitalizovaných osôb je starších ako 60 rokov.

V sobotu 18. apríla bolo do Fakultnej nemocnice sv. Martina (UNM) Domov sociálnych služieb (DSS) prijatí šesť pacientov COVID-19. TASR informovala hovorcu nemocnice Katarína Kapustová.

„Zatiaľ majú traja pacienti mierny priebeh ochorenia, traja pacienti majú mierny priebeh ochorenia s rozvinutou pneumóniou a potrebou kyslíkovej terapie. Päť z týchto pacientov má viac ako 60 rokov a trpí inými vážnymi chorobami, “uviedla Kapustová.

Dodala, že 11 pacientov s ochorením potvrdeným COVID-19 je v súčasnosti hospitalizovaných na UNM, jeden pacient potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Infekcia novým koronavírusom bola potvrdená u 25 klientov a 11 zamestnancov v Martinovom dome DSS v Martine. Podľa hovorkyne mesta Zuzana Kalmanová je okres DSS v súčasnosti uzavretý a strážený mestskou políciou Martin.

„Okrem pacientov testovali aj všetkých zamestnancov, z ktorých päť bolo negatívnych. Zamestnanci boli naďalej v karanténe v zariadení alebo v penziónoch, “dodala.

Nová pandémia koronavírusov sa rozšírila z Wu-chanu do Číny. Doteraz bolo na Slovensku nakazených 1 161 ľudí.

Koronavírus zodpovedný za COVID-19 je nový kmeň vírusu a ochorenie je kvapôčková infekcia. Odhadovaná doba inkubácie ochorenia je 2 až 14 dní, ale môže byť dlhšia. Každý deň, ONLINE, sledujeme najnovší vývoj doma aj vo svete.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás.
Vďaka vám tiež existujú bezplatné médiá a nezávislá žurnalistika.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close