Svet

Z premisy problémového dieťaťa. Strany v Prahe si vybrali svoju daň, píšu Nemci o Českej republike

Strany si vybrali svoju daň. Do k zaradenie Prahy na nemecký zoznam rizikové oblasti v dôsledku nárastu prípadov koronavírusu, uvádza portál nemeckej rozhlasovej a televíznej stanice MDR.

Denník Augsburský generál poznamenáva, že sa to už dlho zdalo Česko Pandémia covid-19 sa vyrovnáva dobre, ale teraz rýchle šírenie infekcie prinútilo českú vládu konať.

Nemecké médiá informovali o bujarých oslavách v Prahe, kam smerovali aj mladí Nemci kvôli uzavretým diskotékam v Nemecku.

Zdá sa, že pre vysoké riziko infekcie sa nemeckým orgánom nepáčili ani strany, ktoré podľa českého ministra zahraničia Tomáša Petříčka teraz ocenili, že Česká republika obmedzila otváracie hodiny pražských nočných klubov.

Rozvážnosť zmizla

Denník Frankfurter Allgemeine Zeitung ešte pred zaradením českého kapitálu medzi rizikové oblasti napísal, že z prémie a vzorného študenta sa stalo problémové dieťa. Dodal, že obozretnosť, s ktorou Česi zaviedli na jar karanténne opatrenia, sa rozplynula.

Bavorská rozhlasová a televízna spoločnosť Bayerischer Rundfunk informovala, že Česká republika zaznamenáva rekordný nárast počtu infikovaných ľudí.

Poukazuje tiež na to, že stále nie je jasné, koľkých českých dochádzajúcich sa dotkne obmedzenie v podobe nevyhnutného negatívneho testu. V stredu, krátko pred nemeckým rozhodnutím, český premiér Andrej Babiš uviedol, že zaradenie Prahy na zoznam rizík by nemalo mať vplyv na dochádzajúcich.

Zloženie: 100% bavlna.Ďalšia rana pre cestovný ruch

Nemecké médiá tiež spomínajú, že kvôli zahrnutiu Prahy do indexu môžu Nemci bezplatne zrušiť rezervácie výletov do českej metropoly.

Zhodujú sa, že nemecké rozhodnutie je ďalšou ranou pre pražských prevádzkovateľov hotelov a reštaurácií a ďalších živností závislých od cestovného ruchu.

READ  Ministerka zahraničných vecí Blascenzia zopakovala svoj záväzok voči odkazu Chaveza a Fidela

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close