technológie

Z vášho mobilného telefónu odstránime všetku Číňan. Google stiahol kontroverznú aplikáciu

Pred niekoľkými dňami vývojári uviedli aplikáciu Remove China Apps v obchode App Store Google. Táto aplikácia bez dlhých úsekov urobila presne to, čo v názve hovorí. Odstránila čínske aplikácie.

Konkrétne po inštalácii analyzoval váš smartphone a hľadal aplikácie od čínskych vývojárov. Potom ich môžete odstrániť.

V súčasnej dobe však Portál Techcrunch informuježe Google stiahol aplikáciu z App Store. Čo presne to bolo a prečo sa vedúci skladu rozhodol urobiť taký drastický krok?

Aplikácia prišla od indických vývojárov OneTouch AppLabs. Samotní vývojári sa nazývajú indické startupy a ich aplikácia je reakciou na stále napätejšie vzťahy medzi Indiou a Čínou.

Obidve krajiny zdieľajú spoločnú hranicu v Himalájach, kde sa v súčasnosti konajú konflikty medzi čínskymi a indickými jednotkami. podľa new york krát správy nejde o streľbu, ale vojaci hádzajú kamene a naposledy boli dokonca zranení v oblasti ľadovcového jazera Pangong Tso.

Stručne povedané, táto aplikácia bola v Indii veľmi úspešná a dosiahla približne päť miliónov stiahnutí za menej ako mesiac. Na dva dni sa stal jedničkou na indickom webe obchodu Android App Store.

Nepoznali ste všetko?

Tento článok je výhradným obsahom Hospodárskych novín. Ak chcete neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, prihláste sa na odber jedného z troch digitálnych programov.

->

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close