svet

Za vraždu Floyda 40 rokov. Policajt čelí vyššej vete

Generálny prokurátor Minnesoty Keith Ellison uložil obvinenia Bielemu expatriotovi Derekovi Chauvinovi za vraždu neozbrojeného čierneho Georga Floyda z tretieho na druhé miesto, čím ohrozil predĺženie väzenia.

Nové obvinenia boli uložené aj proti trom ďalším policajným dôstojníkom, ktorí boli na mieste a ktorí boli prepustení po incidente. Reuters hlásil odkaz na súdne dokumenty.

Policajná brutalita

Floyd zomrel 25. mája, keď Chauvin pokľakol na krku. Záznam incidentu prešiel svetom a v Spojených štátoch vyvolal protesty proti rasovo motivovanej policajnej brutalite, ktorá bola sprevádzaná rabovaním a vandalizmom.

Čauvina bol prepustený minulý týždeň a bol obvinený z vraždy tretieho stupňa a vraždy druhého stupňa. Teraz boli pridané obvinenia z vraždy druhého stupňa, za ktoré čelí až 40 rokov za mrežami, čo je o 15 viac, ako je maximálna veta za vraždu tretieho stupňa.

Podľa súdnych dokumentov citovaných spoločnosťou Reuters teraz Chauvin čelí trom obvineniam.

Obvinení boli aj šovinskí kolegovia

Floydova rodina chce, aby bol Chauvin obvinený z vraždy prvého stupňa. Rodinný právnik Benjamin Crump to uviedol v rozhovore pre CNN. Podľa neho bola rodina informovaná o tom, že vyšetrovanie pokračuje a že obvinenia sa môžu zmeniť.

Chauvinov traja kolegovia, Thomas Lane, J. Alexander Kueng a Tou Thao, sú teraz obvinení zo spoluúčasti pri vražde druhého stupňa a boli zatknutí. V posledných dňoch protestujúci požadujú, aby sa trio postavilo pred súd.

Podľa nových súdnych dokumentov chce generálny prokurátor kauciu za štyroch obvinených na 1 milión dolárov.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close