športové

Zábava na ľade, potom karanténa v Spojených štátoch

dnes 00:00
|

Obranca Andrej Sekera je pripravený ukončiť sezónu NHL. Beh a tréning na telocvični sa strieda s ľadom. Sprevádza ho špecializovaný tréner korčuľovania alebo brankár.

Pre mňa nebude problém ísť plnou rýchlosťou ani pred prázdnymi stojanmi, “vysvetľuje Andrej Sekera

Pochádza z Bojníc a pripravuje sa v aréne Mariána Gáboríka v Trenčíne. „Keď som sa vrátil z Ameriky, vzal som si týždeň voľna a odvtedy som v tréningu. Stále som vo forme. Na začiatku som trénoval štyrikrát týždenne, dnes každý deň.“ povedal nám Sekané.

Postupne pridajte ľad do prípravku. “Je to robené dvakrát týždenne, ale postupne to zvyšujem. Dvakrát týždenne mám športový tréning, raz posilňovňu. Robíme veľa cvičení na korčuľovanie,” pokračoval skúsený chrbát, ktorý rovnako ako všetci hokejisti postrádali ľad.

„Koniec koncov, od konca sezóny sú to dva a pol mesiaca. Okrem toho vždy trénuje lepšie na ľade ako na suchej zemi, kde to vedie k sile a kondícii. na ľade. ““

Blahoželám Jarovi, ktorý si cenu zaslúžil. Rovnako ako Boston, aj tu máme skvelých brankárov, na ktorých sa môžeme spoľahnúť.

Andrej Sekera

Slovenský hokejový obranca

V Spojených štátoch na konci júna

Dlhá prestávka bez hokeja môže viesť k ďalším zraneniam. „Snažím sa myslieť na každý detail. Dlho som sa zahrieval, robím čestné úseky. Nie som však už najmladší a v minulosti som mal niekoľko zdravotných problémov. Uprednostňujem, aby som v dobrej kondícii v sezóne a bol by som rád, keby to pokračovalo. ““ uviedol obhajca, ktorý má podľa plánu podať správu koncom júna.

“Zatiaľ to nie je presné, ale povedali nám to z Dallasu od 23. do 24. júna. Tábor by sa mal začať 10. júla, pretože najskôr by som mal byť v karanténe dva týždne.”

Defender Stars sa doteraz rozhodli vrátiť do Spojených štátov bez rodiny. “Bolo rozhodnuté, či s nami môže byť rodina počas play-off. Nikto nehovorí nič konkrétne, pretože situácia sa mení zo dňa na deň. Pre túto chvíľu idem do Ameriky bez rodiny. Potom všetko bude závisieť od kvality našej hry. “

Sekera tiež komentoval formát konca sezóny v NHL. Správa profilu navrhuje ukončiť rok formou play-off zápasu s 24 klubmi. „Sme v knockout sekcii, čo je skvelé. Chceli to urobiť preto, aby potešili čo najviac klubov a čo najviac ľudí. Nikdy však nie je možné udržať každého šťastného. dohoda o kompromise s ligou, “ tridsaťtri rokov starý obhajca pokračoval.

Andrej Sekera počas prestávky NHL. Fotogaléria

Andrej Sekera počas prestávky NHL.

Zdroj: SPORT / MILAN ILLIK

Jeho tím mal šťastie. Aj keď bol piaty v poradí v Západnej konferencii, je v percentuálnom vyjadrení štvrtý pred Edmonton Oilers. V praxi to znamená, že hviezdy sa vyhnú predbežnému kolom play-off, pretože to nemusia hrať prvé štyri kluby na každej konferencii. “Sme šťastní, pretože štart je ťažký. Všetci začneme od nuly a po dobrej sezóne by bolo škoda nebyť v play-off.”

Dallas sa môže spoľahnúť na veľmi dobrú obranu, ktorej dominuje brankár duo Ben Bishop – Andrej Chudobin. Pár skončil s počtom gólov zozbieraných hneď za Bostonským duom Tuukka Raska – Jaroslav Halák. Bruinsove doplnky získali cenu Williama Jenningsa. „Blahoželám Jarovi, cenu si zaslúžil. Rovnako ako Boston, aj my máme skvelých brankárov, na ktorých sa môžeme spoľahnúť.“ povedala sekera.

Andrej Sekera.

Prečítajte si tiež

Korčuľovanie tiež posúva sekeru

TICHO ZA ZMLUVU

Bez divákov to bude ťažké, aj keď to môže pomôcť Dallasu nájsť sa medzi dvoma vybranými mestami, kde sa rok skončil. „Sme profesionáli, musíme sa pripraviť, aby sme uspeli. Pre mňa osobne nebude problém hrať úplne bez publika, aj keď je to skutočne hanba. Uvidíme, či aspoň publikum televízia bude vyššia. Bolo by pekné, keby sa play-off hrali v našej krajine, ale o usporiadanie má záujem dvanásť až štrnásť miest a určite sa rozhodnú tesne pred začiatkom sezóny. ““ povedal kapitán slovenského národného mužstva z ďalších dvoch majstrovstiev sveta.

Sekera v rozhovore po skončení sezóny povedala, že by chcel zostať v NHL najmenej ďalší rok. “Bolo to len upozornené. Nezáleží mi na tom. Hrám play-off a uvidím, čo sa deje.”

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close