Hlavné správy

Zabudnutá krajina, ktorá je domovom jedného z najlepších lyžiarskych stredísk v Európe – stále otvorená pre Spojené kráľovstvo

Okrem toho 4,5 km nespevnených lyžiarskych tratí a silných 12 vyhradených freeridových zón ponúka vynikajúce možnosti mimo zjazdovky. Najdlhšia trasa zhora nadol má úctyhodných 6 km až 1 061 m a pokrýva ju približne 67 percent ľadového delostrelectva. Skrátka, cez týždeň je tu veľa lyžovania pre všetky štandardy lyžovania a lyžovania. A čo viac, práve teraz sa sneženie po zvyšok roka zlepšuje.

Na južnej strane lyžiarskeho areálu je menej vlekov, ale aj na preplnenom teréne a preplnených víkendoch sa môžete vyhnúť davu tým, že z vrcholu prejdete naľavo od lyžiara a ponoríte sa na veľké otvorené klzisko. Na rozdiel od Álp môžete vytvárať nové stopy aj po novom snežení.

Pol tucta lyžiarskych škôl ponúka skupinové a súkromné ​​lekcie za menej ako polovicu ceny veľkých alpských stredísk – a priateľská výučba, ktorú som dostal od mojej skorej nevesty, bola tej najvyššej kvality. Malé deti môžu navštíviť Maxiland, ktorý ponúka skupinové a individuálne hodiny a má krytý priestor s výťahom na čarovný koberec. Zábava pokračuje Snow Parkom a Time Slalom Course a môžete sa vydať na večerné lyžovanie na osvetlenom svahu.

Šesťdňový skipas zakúpený online stojí 291 € – nie je to otrasne lacný, ale miestna jednobodová karta GoPass a skipas a získate zľavové body v obchodoch, reštauráciách, lyžiarskej škole a ďalších službách strediska. Váš pobyt. Na webovej stránke GoPass môžete tiež sledovať, koľko kilometrov denne najazdíte.

V „normálnych“ časoch (Slovensko nedávno zaviedlo obmedzenia na zákaz nočného vychádzania a pohostinstvo) získalo aj pocit úplného rezortu. Horské reštaurácie sú vítané a na francúzske či švajčiarske pomery výrazne lacnejšie. Ovčie syry, halušky a pikantný guláš patria k slovenským stáliciam, no stále existuje veľa medzinárodných možností. Von Roll, stará prerobená stanica lanovky na Piste, má početné vysokohorské prostredie a široký výber pizze a domácich polievok.

READ  Spoločná správa o cestovných zárukách výstupu z Afganistanu

Krištáľová lišta v spodnej časti lyžiarskej oblasti je hlavným abrazívnym lyžiarskym centrom. Je to svetlý a moderný priestor zdobený veľkými oknami, bielymi plachtami, kožušinovými koberčekmi, koženými pohovkami, centrálnym otvoreným ohňom a dlhým medeným barom. Mimo ohniska sú ďalšie miesta na sedenie. V celom areáli bolo viac zo Svätého Antonia ako zo Slovenska – prostredie, ktoré sa po zrušení obmedzení určite vráti.

Idem tam

Najbližšie letisko Poprad / Tatry s pravidelnými linkami z Londýna Luton do Wizz Air (45 100). Ďalej (dve hodiny) od Košíc sú denné lety Wizz Air z Lutonu alebo ešte bližšie ku Krakovu v Poľsku (trojhodinové lety na rôznych vybraných letoch).

Kde zostať

Jasna Adventures (jasnaadventures.co.uk), ktorú vedie Justin Garrett z Austrálie a jeho manželka Adriana, ktorá sa narodila na Slovensku a je hlavnou cestovnou kanceláriou v rezorte. V ich pohodlnej izbe Dragons Layer sa vyspí 14 ľudí v piatich spálňach. Disponuje sociálnym zariadením a priestrannou obývacou izbou a krbovými skrinkami a pohodlným barom, ktorý je otvorený aj pre nerezidentov. Šalát sa nachádza osem minút jazdy od hlavných výťahov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close