Hlavné správy

Zachránený Slovák zo 40-metrového útesu na Taiwane | Taiwan News

TAIPEI (Taiwan News) – Dvaja cudzinci boli na turistike s cieľom fotografovať zo vzduchu dronom na hore Shinyu, na hore Shinyu, keď v pondelok (23. januára) popoludní spadli cez útes.


Pri získavaní ich dronu Slovák nečakane stratil pôdu pod nohami a ocitol sa pri páde z útesu. Našťastie jeho pád prerušil veľký konár stromu o 40 metrov nižšie.


Obor kontroloval jeho váhu a poskytoval mu príležitosť na núdzové zotavenie China Times. Jeho turistický partner čoskoro uskutočnil tiesňové volanie s hasičským zborom Hsinchu County Guanxi, ktorý vyslal 2 vozidlá a 10 záchranárov.


Žiaľ, ťažké podmienky sa začali vyrovnávať, keď denné svetlo ustúpilo tme a viditeľnosť ešte viac sťažoval dážď a hmla.


Po príchode záchranárov sa pre zlú viditeľnosť a hmlu nepodarilo nezvestného pasažiera nájsť. Jeho poloha bola neskôr identifikovaná prostredníctvom ústnej komunikácie s turistom, ktorý kričal svoju polohu.Slovák má šťastie, že po páde z útesu žije. (Foto z hasičského oddelenia okresu Hsinchu)


Záchranný tím okamžite nastavil trojuholníkový nosný systém, umiestnil 50 metrové hlavné lano a zjazd Petzl Maestro s popruhom do polovice tela. Čoskoro urobili ťažký zostup po skalnom útese k horolezcovi.


Celá záchranná akcia trvala 90 minút a Slováka nakoniec okolo 17:00 zhodili z útesu, postavil sa na pevnú zem a prežil túto skúšku života a smrti, oči mal mokré od sĺz a objal kamaráta a záchranárov.


Urobili mu rýchlu lekársku prehliadku a zistili, že má len ľahké zranenia ako hlbokú reznú ranu na ľavom čele, prsty na pravej ruke a vykĺbené ľavé rameno.


Po povrchnom lekárskom ošetrení a obväzoch dvaja horolezci zostúpili z hory a boli poslaní do národnej taiwanskej univerzitnej nemocnice v pobočke Zhudong na ďalšie pozorovanie a ošetrenie.

READ  Warner Bros. nakrútiť fantasy dobrodružný film World Eater na Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close