hospodárstvo

Začiatkom tohto týždňa ceny ropy mierne vzrástli

Ceny ropy sa v posledných týždňoch po kríze od korunovej krízy výrazne oživili.

Začiatkom nového týždňa ceny ropy mierne vzrástli. Podľa obchodníkov na trhu chýbajú nové impulzy.

Barel (159 litrov) ropy US WTI s júlovou zmluvou predanou za pondelok o 8,28 hod. SEČ za 33,52 USD (30,74 EUR). Na konci obchodovania na komoditnej burze v New Yorku to bolo o 27 centov alebo o 0,81% viac ako v piatok (22. mája). Zmluva stratila v piatok 67 centov alebo približne 2% a uzavrela na 33,25 dolárov za barel. Za posledný týždeň sa však zlepšila takmer o 13%, čo je štvrtý týždenný nárast ceny WTI.

Júlová zmluva na zmes Severného mora Brent vzrástla v pondelok ráno o 4 centy alebo 0,11% na 35,17 USD za barel. Ceny ropy Brent v piatok klesli o 93 centov alebo 2,58% na 35,13 USD / barel.

Ceny ropy sa v posledných týždňoch po recesii po korunovej kríze prudko zvýšili. Hlavným dôvodom je dohoda veľkých výrobcov obmedziť ťažbu. Ceny tiež podporujú nádej na postupné oživenie dopytu vďaka postupnému uvoľňovaniu reštriktívnych opatrení prijatých na zastavenie šírenia nového koronavírusu.

Obnovenie obchodného sporu medzi Spojenými štátmi a Čínou sa považuje za najväčšie riziko dopytu po rope. V súčasnosti sú vzťahy medzi týmito dvoma mocnosťami opäť veľmi napäté. Washington obviňuje Peking, že nebol konfrontovaný s novou pandémiou koronavírusov. Čína chce navyše sprísniť bezpečnostné opatrenia v Hongkongu, ktoré USA dôrazne kritizovali.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close