Zábava

Začína sa nakrúcanie českej roadmovie Tomáša Kleina Citlivý muž

– Podľa rovnomennej knihy Zakima Topola pripravuje začínajúci filmár svoj prvý úvod.

In Jaroslav Kuhra Citlivý muž (© Richard Hodonický)

Budúci český filmár Tomáš Klein Začal natáčať svoj celovečerný debut, Citlivý muž. Kleinov absolventský film RetrieverSpolu s Tomášom Mertom režíroval časť Worship Sinifondation Na filmovom festivale v Cannes. Klein dokončil aj posledný film režiséra českej novej vlny Ján Nemek, Vlk z Royal Vineyard Street [+see also:
film review
trailer
interview: Tomáš Klein
film profile
]
, Po smrti seniora Helmera. Nasaďte si aj objektív Viera ČákanyováOcenený experimentálny dokument FREM [+see also:
film review
trailer
interview: Viera Čakányová
film profile
]
. Klein to teraz zvláda Joachim TopolRovnomenný román vytvára jeho voľné spracovanie. Dobolove skoršie diela tiež nie sú novinkou v kinematografii Brockove príbehy, sestra A Odísť Angel Už som absolvoval liečbu na veľkej obrazovke.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Príbeh sa zameriava na zložitý vzťah medzi otcom a synom. Keď sa 12-ročný Elias a jeho rodina po niekoľkých rokoch vracajú do Českej republiky, čelia rýchlemu sledu udalostí, ktoré zmenia ich osudy. Elias, jeho otec a jeho malý brat, sa prezlečú za dievčatá a utekajú. Keď sa pokúšajú dostať do nemocnice, aby sa stretli so svojou matkou po jej náhlom kolapse, stretávajú rôznych miestnych obyvateľov a vypočujú si ich temné životné príbehy. Elias nerozpráva a cez predstavivosť prekonáva celkový cynizmus, no pomaly si uvedomuje ambície, ktoré jeho otec už dávno stratil.

Režisér sa podieľal na scenári podľa Dobolovej fikcie Katarína Trapurová A Lucy Van Gogh. „Je to bláznivá púť, ktorá sa snaží zachytiť, ako sme prešli od našich životov k smrti, a zároveň je metaforou chlapcovho dospievania,“ hovorí Klein o bizarnej road movie.

READ  Trest Emil Forsberg dáva Švédsku víťazstvo nad Slovenskom

„Elias a jeho otec sa opakovane ocitli v absurdnom reťazci beznádejných udalostí – snažia sa pred nimi uniknúť – sprostredkovať divákom rozdelený uhol pohľadu a náznak protirečenia. Keď sa im podarilo uniknúť z krízovej situácie, mali by sme sa s nimi stretnúť.“ sú už uväznení v inej situácii. Alebo nazeraní s cynickým, čiernym humorom, ktorý vyvoláva v publiku trpký smiech,“ povedal český producent. Tom Michálek, Master Film, povedal Siniroba. Potvrdil, že primárne fotografovanie potrvá do júna 2022 a postprodukcia skončí začiatkom roku 2023. Zahŕňa obsadenie česko-slovenskej hry. Dávidova kampaň, Tatiana Dyková, Jiří Schmidtzer, Vladimír Javorský, Jiří Labas A Jaroslav Kuhra.

Citlivý muž Produkoval Tomáš Michálek (MasterFilm, Česká republika) Ivan Astrokhovsky (Punkshard Films, Slovensko) v koprodukcii Českej televízie. Film podporili Český filmový fond, Slovenský audiovizuálny fond a Moravskosliezsky kraj. Premiéra v kinách v Českej republike a na Slovensku je naplánovaná na polovicu roku 2023 a v oboch krajinách ich bude mať na starosti Cinema Art.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close