Začína sa slovenská hokejová Premier League

BRADISLAVA 25. septembra (Xinhua) – Slovenská hokejová premiéra Depos Extralica odštartovala v piatok svoju 29. sezónu, pretože fanúšikom bol umožnený návrat na štadióny a percento zaočkovaných hráčov vzrástlo na 80 percent.

Aktuálny šampión HKM Svolen nepreukázal milosrdenstvo voči jednému z dvoch nováčikov a rozdrvil HK Spišská Nová Ves 5-2. HK Spiska Nova Wes sa vracia ako predseda vlády po 11 rokoch.

Runner-up H.K. Bobrad zdolal MHK 32 Liptowski Mikulas, najhorší tím predchádzajúcej sezóny, 4: 2.

Nasledujúce tri góly v polovici zápasu medzi HC Slovan Bratislava a HK Dukla Trenčín určili výsledok, pričom vyzdvihli ambiciózny tím z hlavného mesta víťazstvom 4: 1.

Po slabej druhej tretine otočil HK Dukla Ingema Michalovce tabuľky na 1: 3 tromi po sebe nasledujúcimi gólmi v sieti HC Nové Zámky. Obranca domáceho tímu Miroslav Masezhko zdolal víťaza hry a stal sa hrdinom dňa.

V prvej tretine odpovedal HK Nitra na potešenie domácich fanúšikov na presilovku HC Kosis v Power Play – tromi gólmi za sebou. Diváci v noci druhým gólom Mareka Burdenosa znížili herné manko, ale ani v záverečných chvíľach neboli schopní urobiť veci.

Druhý nováčik, HC Grotto Prešov, mal impozantný štart, keď na hodinách porazil trojnásobného šampióna HC ’05 Pansca Pistrika 5: 4.