svet

Záhada, ktorá núti lekárov spať. Čínsky pacient má koronavírus viac ako dva mesiace

Začiatkom februára zistil, že má koronavírus. Ošetrovali ho v dvoch nemocniciach, potom ho odobrali na samoväzbu, ktorú teraz trávi v byte v karanténnom centre v priemyselnej časti mesta Wu-chan v Číne, kde sa prvý koronavírus objavil prvýkrát v decembri. z minulého roku.

Avšak po viac ako dvoch mesiacoch testy naznačujú, že je stále pozitívny na koronavírus. Reuters popisuje skúsenosť pacienta, ktorý sa nedokáže koronavírus zbaviť.

“Naozaj nemôžem,” povedal zúfalý muž, ktorý kvôli svojmu problému vyhľadal pomoc psychológa a tiež považoval za samovraždu.

Odpoveď na otázku, prečo, podobne ako niektorí iní pacienti, zostáva koronavírus v tele aj tak dlho, je záhadou, ktorá nenecháva čínskeho lekára COVID-19 spať.

Infekcia bez príznakov sa zvyšuje

Podľa odborníkov z Wu-chanu ľudia, ktorí nemajú žiadne príznaky, ale testy doma stále ukazujú prítomnosť vírusu, stúpajú.

Aj keď Čína spomalila šírenie vírusu, jednou z najväčších výziev v ďalšej fáze epidémie sú ľudia, ktorí naďalej testujú pozitívne.

Všetci títo pacienti mali negatívny koronavírusový test v čase, keď prekonali ochorenie, ale neskôr bol výsledok opäť pozitívny. Podľa lekárov z Wuchanu to pre mnohých bolo po 50 alebo 60 dňoch a dokonca 70 dní po diagnostike ich koronavírusu.

Znepokojuje to celý svet

Skutočnosť, že niektorí ľudia pretrvávajú vo víruse, znepokojuje svet. Mnoho krajín je na pokraji uvoľnenia dopravných obmedzení a obnovenia pôvodnej hospodárskej činnosti.

Odporúčaná doba izolácie po vystavení osoby koronavírusu je na celom svete 14 dní, ale teraz sa ukázalo, že vírus môže u niektorých ľudí trvať dlhšie. Podľa čínskych zdravotníckych organizácií však neexistuje dôkaz, že by títo ľudia mohli infikovať druhých.

Podľa správ z médií a správ Reuters z čínskych nemocníc musí Čína zverejniť štatistiku o počte ľudí s novo diagnostikovanou koronavírusom, existuje však najmenej tucet. V Južnej Kórei je viac ako 90 takýchto prípadov.

Existuje niekoľko teórií

Existuje niekoľko teórií na vysvetlenie tohto javu. Niektorí odborníci tvrdia, že títo pacienti mohli byť vírusom opakovane infikovaní, ale to by oslabilo presvedčenie, že ľudia budú mať protilátky anti-COVID-19, akonáhle budú porazení, vyvinú sa.

Wuchanov lekár, Zhao, si však myslí, že táto možnosť je nepravdepodobná, aj keď nemá žiadny dôkaz, ktorý by to vyvrátil. „Títo ľudia sú dôkladne sledovaní v nemocniciach a sú si vedomí rizika po svojom prepustení, takže zostávajú izolovaní.“ hovorí.

Riaditeľ Kórejského centra pre kontrolu a prevenciu chorôb tiež hovorí, že vírus bude s väčšou pravdepodobnosťou pretrvávať v tele týchto pacientov a v určitom okamihu sa znova aktivuje.

Niektorí čínski a juhokórejskí zdravotnícki pracovníci sa domnievajú, že v tele týchto pacientov zostáva nízka hladina vírusu, čo pre pacienta alebo jeho životné prostredie nepredstavuje žiadne riziko.

Obrovská psychologická záťaž

Paul Hunter, ktorý pracuje na University of East Anglia, hovorí, že veľmi pomalá degradácia vírusu už bola pozorovaná pri iných chorobách u pacientov s nízkou imunitou.

Napríklad juhokórejské úrady v roku 2015 informovali, že pacient so syndrómom respiračných chorôb na Blízkom východe (MERS-CoV), ktorý tiež trpel rakovinou lymfatických uzlín, stále vykazoval vírus. v tele po 116 dňoch.

Prebiehajúci boj proti koronavírusu je pre týchto pacientov obrovskou psychologickou záťažou. Obyvatelia karanténneho strediska Wuchan musia stráviť najmenej 28 dní v karanténnom stredisku a môžu ho opustiť, ak majú negatívny výsledok testu dvakrát za sebou.

„Cítim sa dobre a nemám žiadne príznaky, ale testy opakujú, že som pozitívny na koronavírusy“, povedal muž v strede. Od konca februára bol testovaný desaťkrát.

Coronavirus a COVID – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close