Technológie

Zákazníci zo Spojeného kráľovstva vedú náprotivky v EÚ pri zavádzaní online bankovníctva

Spotrebitelia v Spojenom kráľovstve využívajú digitálne a online bankovníctvo s väčšou pravdepodobnosťou ako zákazníci v EÚ, odhalil nový výskum.

Štúdiu si objednal CRIF Banky sa pýtali klientov vo Francúzsku, Českej republike, Taliansku, Nemecku, na Slovensku a vo Veľkej Británii, aby lepšie porozumeli ich postojom k finančným službám.

Údaje odhalili, že spotrebitelia v Británii majú v porovnaní s ostatnými Európanmi dvakrát vyššiu pravdepodobnosť, že požiadajú online o finančné produkty a služby, vrátane funkcií online chatu alebo videohovorov (59 % oproti 33 %).

Výskum zistil, že v Európe stále viac ako polovica spotrebiteľov uprednostňuje žiadanie o nové finančné produkty vrátane bežných účtov, kreditných kariet alebo pôžičiek vo fyzickej banke.

V Spojenom kráľovstve je však toto číslo výrazne nižšie, pričom len približne 23 % uviedlo, že radšej navštevujú online bankovníctvo osobne.

Otvorené bankovníctvo v Spojenom kráľovstve zaznamenalo za posledných niekoľko rokov výrazný nárast, pričom výskum ukázal, že počet zákazníkov Open Bank od júna tohto roku dosiahol 6 miliónov používateľov.

Údaje ukazujú, že platby v otvorených bankách rastú medziročne o 500 %. Do mája 2022 podniky a spotrebitelia zaplatili 5 miliónov otvorených bankových stimulov.

Sarah Costantini, regionálna riaditeľka CRIF pre Veľkú Britániu a Írsko, uviedla: „V digitálne ovládanom svete sa zmenil spôsob, akým používame náš každodenný život. Nikde viac ako v bankových a finančných službách.

„Náš prieskum ukazuje, že Spojené kráľovstvo vedie v Európe, pokiaľ ide o prijatie digitálnych a online metód, ale môžeme urobiť viac pre to, aby viac spotrebiteľov v Spojenom kráľovstve využívalo digitálne technológie na spravovanie svojich financií.

„Aj keď sa niektorí zdráhajú zdieľať údaje kvôli obavám z podvodov a bezpečnosti, musíme pracovať na tom, aby sme tieto obavy zmiernili. Technológie ako otvorené bankovníctvo sú nielen bezpečné, ale zároveň sú základom pre zvýšenú finančnú podporu počas súčasnej hospodárskej krízy.“

READ  Asterix a Obilix porazili obrovskú facku! Novembrový dátum vydania je k dispozícii na • Eurogamer.net

Odporúčané


Napriek nárastu využívania digitálneho bankovníctva Costantini poznamenal, že poskytovatelia musia urobiť viac, aby vzdelávali svojich zákazníkov o výhodách online a iných metód digitálneho bankovníctva.

To by im podľa neho pomohlo nielen v časoch krízy životných nákladov, ale umožnilo by to aj rozšírené finančné blaho a začlenenie.

Vzhľadom na to, že životné náklady sú teraz skutočným problémom pre ľudí v Spojenom kráľovstve a financie sú obmedzené, výskum navrhol niekoľko spôsobov, ako by banky mohli poskytovať zákazníkom lepšie služby.

Dve tretiny spotrebiteľov v Spojenom kráľovstve sa obávajú, že zdieľanie finančných informácií ich vystavuje riziku podvodu. To podčiarkuje potrebu vzdelávať zákazníkov o tom, že inovácie ako otvorené bankovníctvo majú vysoké bezpečnostné štandardy a umožňujú celý rad spotrebiteľských výhod.

Tretina ľudí v Británii uviedla, že by boli ochotní podeliť sa o viac finančných informácií, ak by im to pomohlo lepšie posúdiť ich finančnú situáciu, zlepšiť ich úverovú kapacitu (35 %) alebo zvýšiť úverový limit (31 %). .


FinTech Summit v Škótsku 2022

Zabezpečte si svoje bezplatné* miesto na Fintech Summit 2022 vo štvrtok 15. septembra v Dynamic Earth v Edinburghu https://www.fintech-summit.co.uk/

*Účasť na tejto konferencii je bezplatná pre IT a digitálnych profesionálov a lídrov na úrovni C.

Pre voľný vstup platí jedno kritérium: Nezahŕňa predajcov IT produktov, služieb, predajcov/pracovníkov BD a náborových pracovníkov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close