svet

Zakážte americkej polícii nosiť logo vraha komiksov a prosiť fanúšikov Disney

To zabraňuje fanúšikom komiksov v šití na americké uniformy, čo je znak spojený s hrdinom komiksu (alebo skôr protivládnym) punisherom.

Berie spravodlivosť v ruke a strieľa priamo na zbabelcov. Vo vlne protestov v Amerike ľudia požadujú, aby Disney a Marvel konali.

Marvel Avengers Punisher (skutočné meno Frank Castle) je bývalý vietnamský vojnový veterán.

Zatiaľ čo hrdinovia ako Spider-Man alebo Captain America ich zbabelo nechali ísť a odovzdali ich polícii, Punisher si zvolil trochu trvalejšie riešenie problému. Jeho pole sú výbušniny a zbrane všetkého druhu.

Nezastaví sa, ale hneď sa zabije

Jeho pokročilý výcvik mu umožňuje strieľať takmer v každej situácii. Na nepriestrelnú vestu namaľoval lesklú bielu lebku.

Je to lebka, ktorú americká polícia prišije na uniformách ako symbol. Táto prax, ktorú bezpečnostné sily už dlho praktizujú, sa však v súčasnej vlne protestov opäť dostala do očí médií a bežných ľudí.

Fotografie policajtov, ktorí majú náplasť Punisher, sa objavujú na sociálnych médiách. Nástenné svetlo od človeka, ktorý sa nezastaví, ale ihneď sa zabije.

Porozprávajte sa s Disneym a Marvelom

Niektorí ľudia na sociálnych sieťach začali tlačiť Disneyho a jeho dcérsku spoločnosť Marvel, aby podnikli kroky proti tomuto neoprávnenému použitiu duševného vlastníctva.

„Keby ho nechali plávať, znamenalo by to mu tiché povolenie,“ Jennifer Unkleová napísala na Twitteri.

Punsiher bol založený v roku 1974 pre vydavateľstvo komiksov Marvel John Romita a Gerry Conway.

Až keď sa írsky autor komiksu Garth Ennis stal slávnym po celom svete v samostatnej sérii v roku 2004, nebolo to.

Punsiher dostal tri filmové úpravy a zakaždým ho hral iný herec. V najstaršej verzii roku 1989 ju hral akčná legenda Dolph Lundgren.

Populárna kreslená postavička bola predstavená širšiemu publiku sériou rovnakého mena z produkcie Netflix. V tomto dokumente herec Jon Bernthal (Le Mans 66, Clearing) prevzal zbrane.

Recenzia spolutvorcu

Spoluzakladateľ trestu Gerry Conway predtým odsúdil policajné použitie loga trestateľa.

„Každý policajt, ​​ktorý používa logo, identifikuje políciu pomocou vyhnanstva komiksu.“ napísal Conway minulý október.

„Títo policajti sú hanbou pre strážcov, ktorí berú svoje povolanie vážne. Sú absolútne nezodpovední a mali by byť prepustení na mieste.“ pridal.

V novej sérii trestateľov sa vrah stretne s policajtom, ktorý v ňom vidí svojho hrdinu. „Poviem to iba raz. Nie sme to isté. Sľúbili ste, že budete konať v súlade so zákonom. Pomáhate ľuďom. Vzdal som sa už dávno. Nerobíte to, čo Nikto to nerobí. ““ Punisher vysvetľuje konštábtovi.

„Potrebuješ model od polície? Volá sa kapitán Amerika a bude rád, že vás má.“ dodáva.

Marvel nikdy nedal oficiálne povolenie na používanie loga Punisher. Právnik Justin Jacobson, ktorý vystúpil na portáli Business Insider, hovorí, že Disney a Marvel majú ruky zviazané. „Ak niečo kúpite a nosíte, máte právo,“ Jacobson vysvetlil. Problém by nastal iba vtedy, keď strážcovia vyrobili alebo predali záplaty.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close