športové

Záložník zo Žiliny Ján Bernát registruje záujem zo zahraničných klubov, tvrdí však, že je zastaraný

dnes 00:00
|

Útočník záložník Ján Bernát debutoval v najvyššej súťaži vlani v marci. Na jar sa zoznámil s novým prostredím, ale v tejto sezóne sa už pripojil k dôležitým hráčom Žilinského mužstva, ktorým pomohol siedmimi zásahmi.

Na prvý pohľad sa to nemusí zdať nič zvláštne, ale v Európe sú len štyria tínedžeri, ktorí tento rok zaznamenali viac ligových cieľov ako Bernat. Sú to Erling Haaland (Dortmund), Myron Boadu (Alkmaar), Mikkel Damsgaard a Mohammed Kudus (obaja Nordsjaelland).

Dočasne stratí 60 percent

Nikto z týchto štyroch sa však nemôže pochváliť tým, že minulý mesiac prehral toľko spoluhráčov ako Ján Bernat. Nepatria do skupiny hráčov, ktorým ukázal majiteľ MSC Jozef Antošík. “Pre mňa osobne to bola prekvapujúca správa, pretože skúsení hráči z klubu nakoniec každý deň tvorili kostru tímu.” Nečakal som niečo také, ale klub je pravdepodobne v takej ťažkej pozícii, aby urobil také rozhodnutie. “ hovorí Ján Bernát v rozhovore pre šport.

Kľúčoví hráči v základnom výcviku, ako Dominik Holec alebo Miroslav Káčer, sa ocitli pod Dubňom, ale Bernát (19) sa výpovedí netýkala. “Neviem, prečo som nebol jedným z hráčov, ktorí skončili v klube.” V tejto súvislosti som nedostal žiadne správy. Súhlasil som s vedením klubu s dočasným znížením mzdy, ktorá v mojom prípade bude okolo 60%. “, odhalil člena národného tímu do 21 rokov, ktorý prejavil záujem v posledných dňoch v Bröndby v Kodani a CSKA Moskva.

V dánskom klube sa však domnievali, že spoločnosť MSK skrachovala a Ján Bernat bude k dispozícii bez nároku na odstupné. „Tieto správy samozrejme ukladám a videl som články. S mojím agentom však súhlasím, že ma nebudem tlačiť na polovicu informácií alebo špekulácií. Informovať ma bude iba vtedy, keď to bude vážne. Zatiaľ to nie je aktuálne. Uvidíme, čo sa stane v lete. Stále som hráčom MSK Žilina a zameriavam sa len na to. “ upozornil na rodáka z Prešova.

Ján Bernat a Vasil Bozikov.

Zdroj: TASR

Nezáleží na tom, aký vážny je záujem, zahraničné kluby si všimli priebeh zápasu, ktorý musí osloviť mladého futbalistu. „Určite áno. Presne tak to vidím, je to ocenenie mojej doterajšej práce. Vždy sa však snažím postaviť nohami pevne na zem. V súčasnosti dúfam najmä v to, že táto situácia sa skončí čo najskôr, aby sme sa mohli vrátiť na hracie pole. Všetko sa rozhoduje “, poznamenal Bernát, ktorý je v súčasnosti absolventom. Ako prebieha lekcie v týchto dňoch?

„Počas štvrtého roka som bol nacvičovaný komisiou, takže som chodil len na skúšky. Teraz sa formulár zmenil a skúšku dokončím telefonicky. “ vysvetlil talentovaný teenager.

V tejto chvíli predovšetkým dúfam, že táto situácia sa skončí čo najskôr, aby sme sa mohli vrátiť na hracie pole.

Ján Bernát

Slovenské médium

Pandémia koronavírusov zabránila klubom súťažiť v majstrovstvách a navyše nemôžu trénovať v húfoch. Preto sa futbalisti pripravujú individuálne. Žilinský stredopoliar nás informoval o aktuálnom športovom programe. „V blízkosti domu mám ihrisko s prírodnými a umelými povrchmi, takže môžem pracovať s loptou. Tam zvyčajne cvičím so svojím otcom. Máme individuálne plány, takže budem bežať a pracovať doma, buď s vlastnou váhou, alebo s činkami. “ uviedol Bernát, ktorého súčasná kríza sa vo vynikajúcej sezóne spomalila.

“Nemôžem to ovplyvniť, a preto sa o to ani nestarám a nenaplňujem hlavu zbytočnými vecami.” Zameriavam sa na to, čo môžem ovplyvniť. Existujú pravidlá, ktoré sa vzťahujú na nás všetkých. Tieto pravidlá sa musia dodržiavať, aby sme mohli spolupracovať, “ Používateľ Ján Bernát pridal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close