hospodárstvo

Zamestnávatelia s klesajúcim predajom dostanú prémiový odklad

Zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) budú mať viac času na zaplatenie poistného.

To však bude podmienené poklesom predaja o 40% a viac. V stredu vláda schválila návrh nariadenia, ktorým sa ustanovuje odloženie vyplácania povinných nemocenských a povinného dôchodku pre samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a prémií vyplácaných zamestnávateľom v marci a máji do 31. decembra tohto roku. ,

Toto opatrenie reaguje na krízu spôsobenú novou pandémiou koronavírusu. Podľa ministerstva práce, ktoré nariadenia vypracovalo, je cieľom zmierniť ekonomický dopad na poistné. Dostanú odklad platby poistného.

Táto výnimka sa bude vzťahovať na zamestnávateľov a SZČO, ktorí vykazujú zníženie čistého obratu alebo zníženie príjmu z podnikania a iných samostatných zárobkových činností o 40% alebo viac.

V analýze vplyvov na podnikateľské prostredie ministerstvo práce kvantifikovalo, že za mesiac máj by celková výška odložených príspevkov na sociálne poistenie zamestnávateľov mala dosiahnuť približne 16,4 milióna eur, alebo v priemere približne 2 737,1 eur na zamestnávateľa.

Celková výška poistného sociálneho poistenia odloženého v máji tohto roku v SZČO by mohla dosiahnuť 800 000 EUR, alebo v priemere približne 167,9 EUR na SZČO.

Prenesené poistné by sa malo týkať celkom 6 000 zamestnávateľov a 4 800 SZČO.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close