Veda

Zamestnávatelia v Minnesote objednávajú očkovacie látky a masky pre pracovníkov, pretože prípadov COVID pribúda

Lekár naplní striekačku vakcínou proti COVID-19.

Hlavní zamestnávatelia a vzdelávacie inštitúcie v Minnesote na celom svete implementujú mandáty masiek a požiadavky na očkovanie pre pracovníkov, aby spomalili rast ochorenia COVID-19.

NS University of Minnesota požadovať, aby každý používal masky vo vnútorných priestoroch na akademickej pôde od utorka mláďa A Cieľ Žiada pracovníkov, aby vrátili masky. Alina Health & M Health Fairview oznámil, že zamestnanci by mali dostať šancu do októbra, a Univerzita sv. Tomáša Povedal, že študenti a zamestnanci by mali byť všetci očkovaní do tejto jesene.

Minnesota po prvýkrát za niekoľko týždňov minulý týždeň oznámila nárast očkovania, pretože prvé dávky dostalo 30 560 ľudí. To je nárast o zhruba 50 percent za posledné dva týždne, keď bol priemer zhruba 21 100 ľudí za týždeň.

„Sme vďační, že sa ľudia opäť pozerajú a podnikajú kroky k očkovaniu,“ povedal komisár pre zdravie v Minnesote Jan Malcolm.

Prípady v Minnesote rastú skromnejšie ako štáty so slabou zaočkovanosťou, aj keď 44 okresov – vrátane celého metra Twin Cities – patrí do rizikových kategórií, kde Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú masky bez ohľadu na stav očkovania.

Malcolm uviedol, že predstavitelia Minnesoty neuvažujú o novom celoštátnom mandáte masky na spomalenie šírenia vysoko nákazlivého variantu Delta. To by si vyžadovalo, aby guvernér Tim Walz vyhlásil ďalšiu mierovú núdzovú situáciu, ku ktorej sa zdráhal.

USA v poslednom sedemdňovom období hlásili v priemere 72 000 prípadov denne, čo je horšie ako horúčavy roku 2020, a namáhali nemocnice v mnohých štátoch. Spike v pondelok tvrdo zasiahol Louisianu za presadzovanie nového mandátu masky.

READ  Gates Foundation prispieva sumou 1,2 miliardy dolárov na boj za odstránenie detskej obrny na celom svete

Zdravotnícki predstavitelia v Minnesote namiesto toho vyzývajú neočkovaných ľudí, aby ich postrelili. Minnesota bola jedným z prvých štátov, ktoré ponúkli darčekovú kartu Visa v hodnote 100 dolárov ľuďom, ktorí dostali vakcínu pred 15. augustom.

K poslednému štvrtku dostalo 67,2 percenta oprávnených ľudí aspoň jednu dávku, čiže asi 3,2 milióna ľudí. Zdravotnícki úradníci z Minnesoty uviedli, že vedia o 4 477 úspešných prípadoch, keď očkovaná osoba mala pozitívny test na vírus – 0,14 percenta očkovaných.

Americké ministerstvo pre záležitosti veteránov minulý týždeň oznámilo mandát na očkovanie klinického personálu v nemocniciach VA. Bidenova administratíva skúma, kedy a ako by mohla byť pre príslušníkov armády povinná očkovanie proti COVID-19.

Poradca Bieleho domu Jeff Gents uviedol, že administratíva bude požadovať, aby nezávislí federálni pracovníci pri návrate do úradu nosili masky a čelia ďalším obmedzeniam.

Na otázku o mandáte očkovania v súkromnom sektore Ziants novinárom odpovedal: „Myslím si, že keď ľudia prinesú zamestnancov späť do práce, uvidíte, že sa budú stále zvyšovať požiadavky na očkovanie.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close