Ekonomika

Zamestnávatelia začnú testovať neočkovaných zamestnancov v pondelok

Ministerstvo hospodárstva zverejnilo príručku v piatok popoludní, deň na to.

Veľkosť písma:A|A+

Ministerstvo hospodárstva vydalo v piatok 26. novembra popoludní príručku pre zamestnávateľov o testovaní neočkovaných zamestnancov. Táto príručka bude slúžiť ako príručka pre zamestnávateľov pri testovaní neočkovaných zamestnancov alebo tých, ktorí nedávno uzavreli zmluvu s vládou 19. V pondelok 29. novembra, keď sa test začne, musia zamestnávatelia vykonať testy na antigén, chrániť príslušné priestory a zodpovednú osobu a postarať sa o likvidáciu odpadu z testov.

Najprv malo ministerstvo vydať príručku vo štvrtok 25. novembra, keď kabinet na svojom stredajšom zasadnutí súhlasil s personálnym testom.

Od pondelka 29. novembra môžu na pracovisko vstúpiť len pracovníci, ktorí boli zaočkovaní, prekonali Covit-19 alebo ktorí mali pozitívny test na Covit-19. Nové pravidlá budú platiť do konca tohto roka, no v závislosti od nich sa môžu predĺžiť. Vývoj epidemickej situácie na Slovensku.

Výsledky testov by nemali presiahnuť sedem dní. Antigénové autotesty, kedy sa človeku prečistí nos, by sa mali vykonávať pod dohľadom oprávnenej osoby vybranej zamestnávateľom na sledovanie jeho správneho fungovania a zaznamenávanie výsledkov. Zamestnávatelia môžu využiť aj testy z mobilných odberných miest, ako sú testy antigénu, LAMP a PCR.

Samotesty antigénov sú dostupné v počte viac ako 150 kusov priamo v lekárňach, iných spoločnostiach alebo distribútoroch liekov. Unipharma Institute – 1. riadi hospodársku mobilizáciu slovenská lekárnická akciová samovyšetrenie produktov.

Zamestnávatelia musia chrániť osobné ochranné pracovné prostriedky potrebné na vykonávanie vlastnej kontroly, ako aj následného zneškodňovania odpadu.

„Výdavky na autotestovanie antigénu preplatí štát 5 na testovaného zamestnanca,“ uvádza sa v príručke.

Výdavky spojené s testom budú preplatené ako 1 na zamestnanca raz týždenne. Zamestnávatelia môžu požiadať o jednorazové odškodnenie prostredníctvom ministerstva hospodárstva v januári.

READ  Elektromobil vyrobený slovenskými študentmi v medzinárodnej súťaži

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close