svet

Zdá sa, že Kim Jong-un žije. Po troch týždňoch sa mal objaviť na verejnosti

Severokórejský líder Kim Jong-un sa na verejnosti objavil prvýkrát za tri týždne, informovali Jonhap a Kyodo.

Severokórejská tlačová agentúra KCNA uviedla, že Kim sa osobne zúčastnil na otvorení závodu na hnojenie severne od Pchjongjangu. S ním bola na scéne jeho mladšia sestra Kim Jo-Chong.

Neexistujú však žiadne dôkazy

Reuters a DPA však poukázali na to, že správy o účasti spoločnosti Kim sa nedajú overiť z nezávislých zdrojov. Fotografie alebo obrázky z udalosti ešte nie sú k dispozícii.

Z dôvodu jeho dlhej neprítomnosti vedúceho KĽDR na verejných podujatiach médiá nedávno špekulovali, že môže mať vážne zdravotné problémy. Bolo napísané, že prekonal kardiovaskulárny chirurgický zákrok alebo dokonca bol v vegetatívnom stave.

Na oslavách neprišiel

Severokórejský diktátor sa od 11. apríla neobjavil na verejnosti. Mimoriadne nápadná bola jeho neprítomnosť k narodeninovým oslavám jeho starého otca a zakladateľa KĽDR Kim Irsena 15. apríla, ktoré je v krajine dôležitým výročím.

Zdravotný problém Kim Jong-u nastolil počas dnešného briefingu prezident Donald Trump. Povedal, že má informácie o Kim, ktoré zverejní, keď príde čas.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close